UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Туреччині засудили 13 журналістів опозиційної газети Cumhuriyet

Вирок отримав навіть бухгалтер видання за пропаганду тероризму.

У Туреччині 13 журналістів опозиційного видання Cumhuriyet, яке виступає із різкою критикою на адресу президента країни Реджепа Тайіпа Ердогана, отримали тюремний вирок. Їх визнали винними в підтримці терористичних організацій. Виконавчий директор газети переконує, що співробітники видання стали "заручниками" влади, пише BBC.

Суд визнав, що своєю роботою співробітники газети надавали підтримку "Робочій партії Курдистану", ліворадикальній "Революційній народно-визвольній партії-фронту" і руху опального проповідника Фетхуллах Ґюлена, який, на думку влади, стояв за невдалою спробою військового перевороту в Туреччині в 2016 році.

Зокрема, виконавчий директор газети Акін Аталай отримав 7 років ув'язнення. Він уже відбув 542 дня за гратами. Однак, оскільки суд постановив, що журналісти залишатимуться на свободі до апеляції, Аталая також звільнили.

До семи з половиною років засудили журналіста-розслідувача Ахмета Шика, який є автором книги "Армія Імама", де розповідає про мережу прихильників Ґюлена в турецьких урядових установах. Стільки ж отримав і головний редактор видання Мурат Сабунчу.

Бухгалтер газети Емре Іпер отримав термін в три роки і один місяць за статтею про пропаганду тероризму. Відомий карикатурист Муса Карт був засуджений до трьох років і дев'яти місяців.

Ще троє співробітників газети були виправдані.

На думку виконавчого директора Cumhuriyet Аталая, влада взяла його колег в "заручники", вимагаючи віддати газету, як "викуп".

Вирок викликав протест міжнародного Комітету захисту журналістів.

"Турецька влада повинна перестати прирівнювати журналістику до тероризму і звільнити десятки журналістів, які сіли в тюрму тільки за те, що робили свою роботу", - йдеться в заяві організації.

Напередодні суду газета вийшла з передовицею "Досить цієї жорстокості", а після вироку на її сайті з'явився заголовок "Ви будете осоромлені в історії".

Cumhuriyet ( "Республіка") вважається найстарішою газетою в країні: вона була заснована в 1924 році одним із соратників засновника Турецької Республіки Мустафи Кемаля Ататюрка. Редакція газети розташована в Стамбулі, у неї також є представництва в Анкарі та Ізмірі.

На сьогоднішній день Cumhuriyet - одне з небагатьох видань у Туреччині, яке перебуває у відкритій опозиції до президента Реджепа Тайіпа Ердогана.

Туреччина в рейтингу свободи слова, складеного "Репортерами без кордонів" за 2017 рік, опустлася на дві сходинки, посівши 157 місце серед 180 країн світу. Автори дослідження відзначають, що за гратами в Туреччині перебуває більше журналістів, ніж у будь-якій іншій країні світу.

На початку березня в Туреччині 25 журналістів засудили за причетність до руху проповідника Фетхуллаха Гюлена, який визнали збройним терористичним угрупуванням після спроби перевороту в країні в 2016 році. Вони отримали від 6 до 7,5 років ув'язнення.