У понеділок адміністрація Трампа завершила розробку плану, який дозволить буріння нафтових і газових свердловин в Арктичному національному заповіднику дикої природи Аляски, поставивши його на шлях видачі договорів оренди на десятиліття в незайманій дикій місцевості до можливої зміни керівництва США. Енергетична галузь і губернатор Аляски Майкл Данліві заявили, що відкриття ANWR для буріння створить робочі місця і підстьобне економіку штату, яка залежить від видобутку нафти. Тим часом демократи і зелені групи розкритикували цей крок як роздачу великої нафти, яка завдасть шкоди унікальній екосистемі Арктики і корінним жителям. Міністерство внутрішніх справ може провести продаж нафтогазових ділянок в ANWR до кінця року, сказав секретар Девід Бернхардт під час телефонної конференції з журналістами, пише Reuters.
У 2017 році республіканський законопроект про податки відкрив доступ до оренди нафти і газу, що є одним з ключових елементів програми президента США Дональда Трампа з розширення виробництва викопного палива. Однак орендні продажі в штаті були слабкими протягом більшої частини останнього десятиліття, а виробництво в масштабах штату неухильно знижувалося протягом останніх 30 років.
За словами Бернхардта, в разі схвалення в ANWR видобуток нафти може початися приблизно через вісім років, а видобування триватиме близько 50 років.
Заповідник 19 мільйонів акрів (7,7 мільйона гектарів) є домом для популяцій диких тварин, включаючи дикобраза карибу і білих ведмедів, і протягом десятиліть було заборонено буріння. В останні місяці кілька великих банків США заявили, що не фінансуватимуть нафтогазові проекти в арктичному регіоні.
За словами вчених, через ухилу місцевості і відсутності води ANWR менш вигідний для бурових робіт, ніж Національний нафтовий заповідник або NPR-A, який займає найбільшу західну частину Північного схилу.
Екологічна група Earthjustice відразу ж пообіцяла подати позов до суду.
Видобуток нафти на Алясці скоротився за останні три десятиліття. В даний час штат виробляє близько 500 000 барелів сирої нафти в день, в порівнянні з більш ніж 2 мільйонами барелів на добу в 1988 році, згідно з даними Міністерства енергетики США.
Раніше повідомлялося про те, що запаси нафти в США скорочуються.