UA / RU
Підтримати ZN.ua

У світі зростає «негативне ставлення» до Китаю — The Guardian

Опитування громадян 14 країн показало, що «несприятливі думки» щодо режиму Пекіна досягли найвищих показників за десять років.

Китай наразі є однією з найпотужніших країн у світі, цілком ймовірно, що Захід досі не розуміє масштабів «амбіцій Китаю». Згідно з опитуванням 14 країн, в світі останнім часом зростають негативні погляди на Китай, особливо в США та багатьох інших впливових країнах. Опитування, проведене з червня по серпень цього року, показало, що більшість респондентів у кожній з опитаних країн мали досить негативну думку про Китай. Всього було опитано 14 276 осіб, пише британська газета The Guardian.

Серед опитаних країн були Австралія, Бельгія, Велика Британія, Канада, Данія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Південна Корея, Іспанія, Швеція та США.

В Австралії, Великій Британії, Німеччині, Нідерландах, Швеції, США, Південній Кореї, Іспанії та Канаді «негативні думки» про Китай досягли найвищих показників за десять років.

Цілком ймовірно, що таке ставлення до Китаю серед громадян багатьох країн з’явилося саме на тлі пандемії коронавірусу, адже перший випадок хвороби виявили саме в Китаї. Також, на ситуацію вплинули і слова президента США Дональда Трампа, який звинуватив китайського лідера Сі Цзіньпіна у відмові від стримування коронавірусу, що призвело до зростання «антикитайських настроїв» на Заході.

Також серед багатьох країн спостерігається напруга у зовнішньополітичних відносинах з Китаєм на фоні питань торгівлі та щодо ролі деяких китайських технологічних компаній, таких як Huawei. Для прикладу, Велика Британія та Австралія відмовилися від використання обладнання Huawei в мережах 5G.

Згідно з опитуванням, 61% респондентів вважає, що Китай погано впорався зі спалахом коронавірусу, тоді як 37% опитаних вважають, що країні вдалося провести вдалу роботу щодо боротьби з пандемією.

Найбільш «негативне ставлення» до Китаю спостерігається серед громадян Сполучених Штатів, якщо вірити опитуванню, адже 84% опитаних американців вважають, що Китай погано впорався зі стримуванням поширення коронавірусу.

Уявлення про те, як Пекін «поводився» з пандемією вплинули на загальні погляди людей на Китай.

Те ж саме стосується і довіри людей до китайського лідера Сі Цзіньпіна. В середньому, 78% опитаних громадян 14 країн заявили про те, що вони не довіряють Цзіньпіну.

Більшість опитаних, які позитивно оцінили реакцію Китаю на спалах коронавірусу, також сказали, що не довіряють Сі Цзіньпіну.

Цікаво, але для прикладу, в Німеччині 78% опитаних заявили про те, що не довіряють Сі Цзіньпіну, однак 89% німецьких респондентів сказали, що не довіряють Дональду Трампу.

Стосовно економічної потужності, то більшість опитаних назвали саме Китай провідною державою в світі з найміцнішою економікою на даний момент. Лише в США, Японії та Південній Кореї більшість опитаних назвали Америку провідною країною.