UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Судані домовилися щодо роботи перехідного уряду

У суботу переговори продовжать, щоб уточнити технічні деталі щодо підписання угоди.

У Судані Військова рада та опозиція домовилися щодо роботи перехідного уряду, заявив представник Африканського союзу Мохаммед Ель Хасен. Мають бути уточнені повноваження та організація діяльності спільного перехідного уряду, розміщення сил безпеки та амністія високопоставлених військових, пише DW.

Також необхідно ухвалити рішення щодо підрозділів RSF, які вважають відповідальними за насильство проти демонстрантів. Сьогодні переговори між військовими та опозицією й протестувальниками продовжать, щоб уточнити технічні деталі щодо підписання спільної угоди.

Раніше було досягнуто домовленість щодо формування спільного уряду на три роки. У ньому будуть одночасно представлені як члени Військової ради, так і опозиційного альянсу. Після перехідного періоду мають провести вибори.

У квітні в Судані військові усунули від влади президента Омара аль-Башира, який правив країною 30 років. Башира перевели у в'язницю, де його режим страчував дисидентів. 15 травня військові і опозиція досягли згоди щодо перехідного періоду і формування спільного тимчасового уряду. Втім, згодом переговори зайшли в глухий кут і були перервані, оскільки військові і опозиціонери не могли визначити, хто саме - військові або цивільні - повинні очолити цей перехідний уряд.

За час правління аль-Башира Судан перетворився на корумповану злиденну країну з розореної економікою, попри те, що країна має великі запаси нафти.

Детальніше читайте у матеріалі Віктора Каспрука "Судан силкується скинути тягар минулого" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".