UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США знімуть фільм про панамський офшорний скандал

Фільм знімуть за книгою "Історія про те, як багаті і могутні ховають свої гроші", написаної учасниками розслідування Panama Papers Фредеріком і Бастіаном Обермайерами.

Американська компанія потокового відео Netflix придбала ексклюзивні права на використання книги "Історія про те, як багаті і могутні ховають свої гроші", написаної учасниками розслідування Panama Papers Фредеріком і Бастіаном Обермайерами.

За цією книгою Netflix зніме фільм про найбільший виток конфіденційних документів з панамської компанії Mossack Fonseca, повідомив контент-менеджер Netflix Тед Сарандос, пише The Guardian.

"Це, мабуть, найважливіша політична історія останнього часу, - заявив Сарандос. - Таким чином, я припускаю, ми торкнемося багато історій і аспектів цієї витоку. Вважаємо, що нам вдасться точно передати матеріал".

Раніше також і режисер Стівен Содерберг заявляв про початок роботи над фільм по книзі "Світ секретності", написаної учасником міжнародного розслідування Джейком Бернштейном. Вихід на екрани фільму Содерберга намічений на середину 2017 року.

3 квітня Центр по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численних офшорних компаніях, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами.

Розслідування базується на 2,6 терабайта даних, які включають в себе 11,5 млн документів з серверів одного з провідних реєстраторів офшорів у світі – панамської юридичної фірми Mossack Fonseca.

Росії присвячена значна частина розслідування – у ній стверджується, що близькі Володимиру Путіну люди через банк "Росія" і панамські офшорні компанії "відмили" понад 2 млрд доларів.

Також у матеріалах ICIJ, йдеться, що президент України Петро Порошенко ще не передав свої активи в "сліпий траст", як він заявляв раніше, проте для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створені три офшорних компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.