UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США заявили, що Китай намагається приховати порушення прав людини

Вашингтон стурбований повідомленнями про нові порушення прав людини у Китаї.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Вашингтон стурбований повідомленнями про нові порушення прав людини в Китаї, а також тим, що китайська влада обмежила свободу дій Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет під час її візиту в Китай, повідомляє Reuters.

Зазначається, що візит Бачелет до Китаю розкритикували правозахисні групи і країни Заходу.

Однак Бачелет заявила, що її шестиденна поїздка, яка також включала відвідування західного регіону Китаю Сіньцзян, була не розслідуванням політики Пекіна у галузі прав людини, а можливістю поспілкуватися з урядом.

Бачелет розпочала свою поїздку до Китаю, першу за 17 років поїздку Верховного комісара ООН з прав людини в Китай, у понеділок 23 травня з південного міста Гуанчжоу, перш ніж вирушити до Сіньцзяна.

Минулого року в Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини заявили, що уйгурів у Сіньцзяні незаконно затримували, піддавали жорстокому поводженню і змушували працювати.

«Я порушила питання та побоювання відносно застосування заходів щодо боротьби з тероризмом та дерадикалізації у широкому сенсі, особливо їх вплив на права уйгурів та інших переважно мусульманських меншин», — сказала Бачелет під час онлайн-брифінгу для преси.

Китай відкидає всі звинувачення щодо зловживань у Сіньцзяні.

Зазначається, що можливості візиту Бачелет були обмежені, оскільки Китай організував для неї поїздку «замкненим циклом», щоб запобігти поширенню COVID-19 — без іноземної преси.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Вашингтон «як і раніше стурбований» поїздкою Бачелет до Китаю.

«Ми стурбовані тим, що умови, нав'язані владою Пекіна під час візиту, не дозволили провести повну та незалежну оцінку ситуації з правами людини в КНР, у тому числі у Сіньцзяні, де продовжуються геноцид та злочини проти людяності», — сказав Блінкен.

Сполучені Штати також «стурбовані» повідомленнями, що жителів регіону Сіньцзян змушували не скаржитися на умови проживання.

«Верховному комісару мали бути дозволені конфіденційні зустрічі з членами сімей уйгурів та представників інших діаспор етнічних меншин у Сіньцзяні, які не перебувають у місцях утримання під вартою, але їм заборонено виїжджати за межі регіону», - додав Блінкен.

Правозахисні організації та країни Заходу стурбовані тим, що Китай скористається поїздкою Бачелет для підтвердження своїх прав. Представник Держдепартаменту США Нед Прайс вважає, що «згода на візит у обставинах, що склалися, була помилкою».

Спочатку Китай заперечував існування будь-яких таборів для затриманих у Сіньцзяні, але у 2018 році заявив, що створив «центри професійної підготовки», необхідні для стримування тероризму, сепаратизму та релігійного радикалізму в регіоні.

Бачелет сказала, що обговорювала з китайським урядом відсутність незалежного судового нагляду за роботою центрів та звинувачення у застосуванні сили, жорстокому поводженні та обмеженнях. Під час брифінгу для ЗМІ Бачелет також назвала «глибоко тривожним» затримання у Гонконгу активістів, юристів та журналістів.

Читайте також: Китай звинуватив Блінкена в "очорнінні"

Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати запровадили санкції проти двох китайських високопосадовців, підозрюваних у «серйозних порушеннях прав людини». Йдеться про обмеження прав уйгурів та інших етнічних меншин в автономному районі Сіньцзян.

Крім того, під санкції потрапила компанія SenseTime, яка спеціалізується на розпізнаванні облич, її підозрюють у стеженні за поліцією у Сіньцзяні.