UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США військові розпочали навчання за сценаріями з російсько-української війни

Так американських солдатів готують до можливих майбутніх протистоянь із великим противником.

У каліфорнійському Національному навчальному центрі Міноборони США розпочалися навчання, під час яких відпрацьовуються сценарії з використанням ситуацій, що відбуваються в Україні після повномасштабного вторгнення РФ, передає «Голос Америки». Використовуючи уроки, зроблені з російсько-української війни, американські інструктори готують солдатів до можливих майбутніх боїв з великим противником, таким як Китай чи Росія.

У навчаннях беруть участь російськомовні рольовики. Вони зображають представників ворожої держави, які контролюють вигадане місто Уджен. Також за легендою, вони постійно розповсюджують у соцмережах дезінформацію проти бригади американських військових, які готуються до атаки на захоплене ворогом місто.

Згідно зі сценарієм навчань, найближчими тижнями військових навчатимуть прийомів боротьби з ворогом, який має намір знищити місто ракетними залпами, щоб його захопити.

«Я думаю, що зараз вся армія дійсно дивиться на те, що відбувається в Україні, і намагається винести уроки», - сказала в інтерв'ю AP міністр Армії США Крістін Вормут.

Вона додала, що викладені уроки варіюються від російського озброєння та проблем з логістикою до зв'язку та використання інтернету.

«Російсько-український досвід є дуже переконливою для нашої армії ілюстрацією того, наскільки важливою буде інформаційна сфера», — сказала Вормут.

За її словами, про це йшлося близько п'яти років. Але, як зазначила Вормут, «насправді ми бачимо, наскільки неймовірно сильним виявився Зеленський. Це світова війна, яку реальний світ може побачити та спостерігати у режимі реального часу». При цьому наголошується, що до інформаційної війни у соцмережах можна зарахувати й емоційні нічні звернення українського президента Володимира Зеленського.

За словами Вормут, спостерігаючи за тим, що відбувається з російськими військами, американцям також буде корисно подумати про те, що правильне з точки зору модернізації. Вона зазначила, що деякі американські танки надто важкі, а рельєф місцевості в Європі важкопрохідні: найчастіше він глинистий і відрізняється від добре утрамбованого піску в пустелі.

Армія, за словами Вормут, має визначити «правильний баланс між мобільністю, живучістю та ефективністю танка. Якщо ви хочете, щоб він був мобільнішим, вам потрібно зробити його легшим, але це негативно вплине на його живучість. Тому потрібно вирішити, які ризики переважують».

Читайте також: Вантажі з нового пакету допомоги США вже надходять в Україну - представник Білого дому

Раніше повідомлялося, що розвідка США свідомо злила у ЗМІ путінський план вторгнення РФ в Україну. Зокрема використання даних розвідки США на стадії підготовки Росією вторгнення в Україну радикально відрізнялося від того, як це робилося в усіх попередніх військових ситуаціях останніх десятиліть.

Зокрема, профільні структури Сполучених Штатів мали достатню кількість розвідувальної інформації про вторгнення Росії до Грузії 2008-го та України 2014 року. Однак тоді ці дані майже залишалися секретними. Тому для широкої публіки і навіть деяких партнерів події, що відбулися, ставали несподіванкою.