Не менше 12 поліцейських було поранено під час заворушень після вбивства поліцією афроамериканця в місті Шарлотт у Північній Кароліні.
Протестувальники пошкодили поліцейські машини біля будівлі, де сталася стрілянина. Одному з поліцейських кинули камінь в обличчя.
20 вересня 43-річний афроамериканець Кіт Ламонт Скотт був поранений афроамериканцем – поліцейським і помер у лікарні. У поліції стверджують, що Скотт ніс зброю і представляв "безпосередню смертельну загрозу", проте родичі заявили місцевим ЗМІ, що в руках у нього була книга, а не зброя.
Обурені інцидентом люди перекрили вулиці міста. Як повідомляють місцеві ЗМІ, поліція розганяла демонстрантів сльозогінним газом. Поліцейські, які застрелили Скотта, шукали іншого підозрюваного у багатоквартирному будинку, заявив представник поліції Кіт Тритли.
Вони побачили Скотта, який виходить з машини з пістолетом, а потім сідаючого назад, заявив він. Коли поліцейські підійшли, Скотт знову вийшов з машини зі зброєю, і вони відкрили вогонь.
Офіцер Брентли Вінсон, який застрелив Скотта, у відповідності з правилами відправили в адміністративну відпустку.
Жінка, яка називає себе дочкою Скотта, стверджує, що її батько був озброєний і читав книгу в очікуванні шкільного автобуса з його сином.
За її словами, перед тим як вистрілити в Скотта, поліцейські застосували електрошокер. Поки поліція не відреагувала на ці звинувачення.
Бесопорядки в Шарлотті почалися через день після того, як поліцейські міста Талса в Оклахомі визнали, що застрелений ними в п'ятницю афроамериканець Теренс Кратчер був беззбройний. В Оклахомі сотні людей вийшли на акцію протесту до будівлі поліцейського управління.
Нагадаємо, в минулому році в Чикаго масово протестували через відео з вбивством темношкірого підлітка поліцейським.
У листопаді 2014 року у Фергюсоні сталися сутички між поліцією і жителями міста, незадоволеними вердиктом у справі про вбивство чорношкірого американця Майкла Брауна. Журі присяжних вирішив не залучати до суду поліцейського Даррена Вілсона, який застрелив 18-річного підлітка. Протестувальники підпалили автомобілі, в тому числі і поліцейські машини. Акції протесту також пройшли в Вашингтоні, Чикаго, Сіетлі, Бостоні, Філадельфії і Лос-Анджелесі і викликали дебати з питань етнічної і расової дискримінації.