UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США успішно випробували новий гіперзвуковий двигун

Працювати такі двигуни здатні на швидкостях 4-5 Мах (4-5 швидкостей звуку), а їх швидкісний полоток визначений у 24 Мах.

Головна дослідна лабораторія військово-повітряних сил США повідомила, що на початку серпня провела стендові випробування своєї новітньої розробки – гіперзвукового прямоточного повітряно-реактивного двигуна (ГППРД). повідомляє N+1.

Випробувана установка фактично є тестовим зразком, на основі якого у подальшому будуть розроблятися і створюватися двигуни для гіперзвукових ракет. Двигун розробила американська компанія Northrop Grumman на замовлення ВПС США. Перед стендовими випробуваннями двигун протягом дев'яти місяців піддавався низці перевірок, за результатами яких силова установка змогла розвинути тягу у 80 кілоньютонів – рекордну за всю історію американських розробок гіперзвукових прямоточних двигунів.

Працювати такі двигуни здатні на швидкостях 4-5 Мах (4-5 швидкостей звуку), а їх швидкісний полоток визначений у 24 Мах.

У квітні Військово-повітряні сили США уклали договір з компанією-виробником озброєння Lockheed Martin на створення гіперзвукової зброї далекого радіусу дії, виділивши на це 928 мільйонів доларів. Таким чином, Сполучені Штати вирішили наздогнати Росію і Китай, які досягли значного прогресу у розробці таких ракет.

Голова Стратегічного командування ЗС США генерал Джон Хайт заявив, що Америці сьогодні нічого протиставити гіперзвуковій зброї, яку розроблено у Росії та Китаї. Як пояснив військовий, гіперзвукова ракета - це система, яка спочатку веде себе як балістична, і вам здається, що це балістична ракета, але потім вона змінює траєкторію і нагадує вже більше крилату ракету або літак.

Ще раніше заступник голови Комітету начальників штабів (КНШ) Збройних сил США генерал Пол Сельва наголосив, що Сполучені Штати втратили технічну перевагу в розробці гіперзвукової зброї, на відміну від Росії та Китаю. За його словами, в Китаї робота над розробкою такої зброї перетворилася на національну програму, куди уряд готовий фінансувати від десятків до сотень мільярдів доларів.

Президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена і пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін зазначив, що "ні в кого іншого такої зброї поки немає".