UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США схвалили продаж елементів ППО Саудівської Аравії на суму $ 5,4 млрд

США прагнуть запевнити своїх Близькосхідних союзників в гарантії їх безпеки після укладення угоди з Іраном.

У Пентагоні повідомляють, що Держдепартамент США схвалив продаж зенітних керованих ракет Patriot Advanced Capability-3 Саудівській Аравії суму 5,4 млрд дол.

"Держдепартамент затвердив потенційну продаж Саудівської Аравії ракет PAC-3 і супутнього устаткування, запасних частин та матеріально-технічної підтримки, вартістю в $ 5,4 млрд", - повідомляють у прес-службі Пентагону.

Повідомляється, що PAC-3 "захищає від наближення літаків і ракет, і в даний час використовується збройними силами Німеччини, Нідерландів, Об'єднаних Арабських Еміратів, США, Тайваню і Японії".

Крім цього, Держдепартамент США схвалив продаж Саудівської Аравії боєприпасів для сухопутних військ Ер-Ріяда на 500 млн. дол. У Пентагоні зазначили, що американське оборонне відомство попередило Конгрес США щодо даних поставок.

Саудівська Аравія є одним з ключових союзників США на Близькому Сході. У свою чергу, Іран є головним суперником Саудівської Аравії за вплив у регіоні. Після укладення угоди з Тегераном щодо його ядерної програми, яка передбачає зняття санкція з Ірану, Вашингтон прагне запевнити своїх Близькосхідних союзників в гарантії їх безпеки. Тому дане рішення щодо продажу озброєнь Ер-Ріяду можна розглядати в якості одного з елементів демонстрації Сполученими Штатами своїх союзницьких зобов'язань.

В кінці липня відомий "мозковий центр" США CSIS повідомив, що Іран на даний момент являє собою серйозну ракетну загрозу. Аналітики CSIS роблять висновок, що угода з Іраном щодо його ядерної програми не дає 100% гарантії того, що Тегеран не отримає ракетні технології від інших країн. Однак на даний момент Іран вже є серйозною ракетною загрозою, яка все більше зростає.

Проте побоювання арабських сусідів Ірану щодо військової могутності Тегерана в аспекті звичайних озброєнь є необґрунтованими. У своєму іншому доповіді аналітики CSIS заявили, що арабські держави Перської затоки мають значну перевагу перед Іраном в кожному аспекті звичайних озброєнь, за винятком загальної чисельності військ.