UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США розсекретили доповідь розвідки про причетність саудівського принца до вбивства журналіста Хашоггі

За даними національної розвідки, Мухаммед бін Салман особисто санкціонував страту журналіста.

Офіс директора Національної розвідки США частково розсекретив доповідь про причетність влади Саудівської Аравії до вбивства журналіста Джамаля Хашоггі. У тексті документа сказано, що операцію спецслужб щодо усунення журналіста санкціонував особисто наслідний принц Мухаммед бін Салман, передає «Укріфнорм».

У звіті йдеться, що за даними розвідки, принц схвалив операцію в Стамбулі, спрямованої на захоплення або розправу над журналістом.

Доповідь складається з декількох сторінок, на яких викладені ключові тези. Быльша частина документа з доказами та іншою інформацією залишається закритою.

Згідно з доповіддю, в спецоперації були задіяні дві групи, зокрема сім військовослужбовців Сил швидкого реагування, що підпорядковуються безпосередньо спадкоємцю принцу і відповідають за його особисту безпеку.

У документі також зібрані висловлювання Мухаммеда бін Салмана, який називав Хашоггі загрозою для королівства і виступав за жорстке переслідування дисидентів.

У Нацрозвідці пояснили, що доповідь розсекречено не в повному обсязі, щоб захистити важливі джерела інформації.

Як повідомлялося, після публікації доповіді розвідки про вбивство Хашоггі США ввели санкції проти 76 громадян Саудівської Аравії, причетних до цього злочину і переслідування дисидентів. В Ер-Ріяді інформацію про причетність наслідного принца Мухаммеда бін Салмана до вбивства журналіста назвали «образливою» і «неправильною».

Читайте також: Наречена вбитого журналіста Хашоггі вирішила судитися з саудівським принцом

Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня 2018, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, що підтверджують згоду першої дружини на другий шлюб. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.

19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.

Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.

Також повідомлялося, що влада Туреччини розташовують аудіо- та відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства

У Саудівській Аравії вісім осіб отримали тривалі термін ув'язнення за вбивство Хашоггі. Вироки їм винесли 7 вересня 2020 року. Наречена загилого Хатідже Дженгіз назвала рішення суду фарсом.

Детальніше про міжнародні наслідки справи Хашоггі читайте в матеріалі Миколи Замикули "Зникнення журналіста" в ZN.UA.