UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США розкритикували Росію за утиски релігійних свобод

Зокрема, мова йде про переслідування кримських татар в анексованому РФ Криму.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар

Комісія США з міжнародної релігійної свободи представила доповідь про свободу віросповідання у світі. Автори документу закликають ввести нові обмеження щодо Росії через порушення релігійних свобод.

У доповіді зазначається, що закони РФ визначають поняття екстремізму недостатньо чітко, що дозволяє владі переслідувати за релігійну діяльність, яка не має відношення до насильства або політиці. Зокрема, автори згадують кримінальні справи стосовно членів організації "Свідки Єгови". Два роки тому Верховний суд Росії визнав організацію екстремістською. Відтоді вартість конфіскованої церковної власності досягла 90 мільйонів доларів, зазначили в США. А сотні послідовників течії піддалися переслідуванню.

У доповіді також йдеться про те, що спецслужби на Північному Кавказі безкарно викрадають людей, навіть побічно пов'язаних з радикальними ісламістами.

У незаконно анексованому РФ українському Криму тривають затримання і катування кримських татар, підкреслюється в доповіді. За даними комісії, бойовики захоплюють храми і залякують релігійні громади.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їх проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками в їхні будинки, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими звинуваченнями у нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".