UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США помер поліцейський, котрий постраждав у зіткненнях під час штурму Капітолію

Півсотні поліцейських дістали поранення, декілька офіцерів - важкі.

Увечері 7 січня у США помер офіцер поліції Брайан Сікнік, поранений під час штурму Капітолію прихильниками чинного президента Дональда Трампа, пишуть ABC News.

У момент захоплення будівлі офіцер був на чергуванні, брав участь в зіткненнях із протестувальниками. Після чергування Сікнік повернувся до офісу, і там втратив свідомість. Поліцейського доставили до місцевої лікарні, але врятувати не змогли, розповіли в пресслужбі Поліції Капітолію.

Брайан Сікнік працював у Поліції Капітолію США (USCP) з 2008 року, входив до групи швидкого реагування. Смерть офіцера розслідуватиметься як поліцією, так і федеральними органами правопорядку.

Вона стала п'ятою від початку протестів, серед загиблих є як правоохоронці, так і цивільні особи. Так, поліція застрелила 35-річну Ешлі Беббіт, яка намагалася залізти до будівлі через вікно.

У зіткненнях з протестувальниками постраждали 50 поліцейських USCP, кілька офіцерів ушпиталені із серйозними травмами. Вдень 7 січня голова Поліції Капітолію Стівен Сунда подав у відставку.

Читайте також: Під час протестів у Вашингтоні правоохоронці затримали щонайменше 20 осіб

Напередодні у Вашингтоні прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися сутички з правоохоронцями, невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію.

Через інцидент засідання довелося призупинити, а будівлю Конгресу закрили на вхід і вихід. Після перерви в засіданні Конгрес все ж затвердив перемогу Джо Байдена у президентських перегонах. Він отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.

В результаті протестів чотири людини загинули. Крім того, поліція затримала понад 50 осіб. Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США Капітолій.

Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і «нападом на демократію».

Багато хто з прихильників Трампа щиро переконані, що фальсифікація результатів голосування допомогла Байдену перемогти на виборах. Значний відсоток прихильників Трампа, черпаючи інформацію з соцмереж і ультраправих сайтів, не вірять і в небезпеку вірусу COVID-19. Як же вийшло, що Америку захлеснула хвиля дезінформації? Читайте в статті Анни Бродські-Кроткіної «Велика брехня» у ZN.UA.

Більше про події у Вашингтоні читайте в спецтемі ZN.UA «Протести прихильників Трампа».