Національні інститути здоров'я в США почали зарахування учасників для клінічних випробувань на перевірку ефективності гідроксихлорохину в лікуванні COVID-19. Перші учасники зареєструвалися у випробуванні в медичному центрі університету Вандербільта в Нешвіллі. Дослідження буде проводитися Національним інститутом серця, легень та крові, пише The Hill.
Наголошується, що плацебо-контрольоване рандомізоване клінічне дослідження спрямоване на понад 500 дорослих, у яких діагностовано COVID-19.
Учасникам буде випадковим чином в перший день двічі буде давати 400 мг гідроксихлорохину, у другий день будуть давати двічі по 200 мг. Потім з третього по п'ятий день пацієнти отримають 8 доз препарату.
Гідроксихлорохін використовується для лікування малярії, вовчака і ревматоїдних захворювань, таких як артрит. Однак, його ефективність в лікуванні COVID-19 ніколи не була доведена, попри його прийняття президентом країни Дональдом Трампом. Раніше голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький повідомив, що Україна веде переговори про постачання препаратів з діючою речовиною гідроксихлорохін. За його словами, речовину нібито продемонстрував ефективність при лікуванні COVID-19.
Дані про гідроксихлорохін суперечливі, в кращому випадку.
Вчені сказали, що необхідні термінові клінічні докази. Проте, передбачається, що дослідження не буде завершено до липня 2021 року.
Місяць тому Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів дозволило екстрене використання препарату, що дозволяє медичним працівникам використовувати ліки проти хвороби, не дивлячись на те, що гідроксихлорохін ніколи не був затверджений в якості спеціального засобу лікування COVID-19.
Попри те, що препарат використовувався з часів Другої світової війни, вчені попередили, що навіть короткочасне використання може викликати серцеві аритмії, судоми, дерматологічні реакції та гіпоглікемію.
Крім США, ипытания ліків від коронавірусу проводяться Китаї, Великобританії, Японії і багатьох інших країнах, одночасно з розробкою нових тестів.