Військова операція проти курдів, яку розпочала Туреччина на півночі Сирії, може обернутися для цієї країни масштабними санкціями. В даному випадку об'єдналися обидві партії - демократи і республіканці - і підготували соответстующий законопроект.
Одним з укладачів документа є сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Він написав у Twitter, що працював разом зі своїм колегою-демократом Крісом Ван Холленом, і тому законопроект, як очікується, отримає підтримку обох партій в конгресі.
Проект передбачає заморожування активів президента Туреччини, віце-президента, міністрів оборони, закордонних справ, фінансів, торгівлі, енергетики. Також пропонується обмежити видачу віз цим людям для поїздок в США.
Також заплановані обмежувальні заходи, що стосуються енергетичного та військового секторів.
Крім того, сенаторами передбачені санкції в рамках закону CAATSA за покупку Туреччиною у РФ ЗРС С-400.
В тому, що стосується оборонного сектора, санкції передбачені за продаж Туреччині зброї та обладнання. Зокрема, згадується продаж літаків або запчастин для ВПС Туреччини. Також під санкції можуть потрапити і поставки для ВМС і сухопутних сил ЗС Туреччини. У документі підкреслюється, що заходи можуть запроваджуватись проти "будь-яких іноземних осіб".
У сфері енергетики обмежувальні заходи можуть послідувати за постачання товарів, послуг, передачу технологій і інформації з метою допомогти Анкарі у видобутку нафти і газу. Ці заходи також планується проти "будь-яких іноземних осіб".
Під заборону в разі схвалення законопроекту в його нинішньому вигляді потраплять і американські поставки для ЗС Туреччини.
Обмін розвідданими під санкції потрапляти не повинен, пишуть укладачі документа.
Як повідомлялося, 7 жовтня турецька авіація завдала удару по базі курдів з "Сирійських демократичних сил", які разом з США билися проти бойовиків "Ісламського держави". Напередодні Туреччина перекинула до кордону з Сирією десять вантажівок з бронетехнікою і автобус з військовими.
У кінці серпня Туреччина анонсувала нову військову операцію проти курдських загонів на півночі Сирії. Ця операція стане третьою на території Сирії, їй передували "Щит Євфрату" і "Оливкова гілка". В цей раз турецька армія буде діяти на східному березі річки Євфрат.
9 грудня Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ із Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти терористичного угруповання "Ісламська держава". Вже у січні армія Туреччини завдала артилерійських ударів по районах на півночі Сирії, які знаходяться під контролем курдських Загонів народної самооборони YPG.
Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент діяв у тісному контакті із СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робітничої партії Курдистану".