UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США готують перші конфіскації майна росіян у справі Магнітського

Прокуратура Південного округу Нью-Йорка вимагає конфіскувати чотири багатомільйонні квартири і два комерційні приміщення, придбані за кошти, вкрадені з російського бюджету.

Прокуратура Південного округу Нью-Йорка вимагає через суд конфіскації майна на суму в 23 мільйони доларів у справі, пов'язаній з розкритими Сергієм Магнітським розкраданнями. Про це повідомляється у прес-релізі фонду Hermitage Capital.

Позивачем у справі виступив уряд США, а відповідати доведеться низці компаній, пов'язаних з кіпрською фірмою Prevezon, через яку вкрадені гроші виводилися з Росії.

"Це перший позов про конфіскацію майна у справі Сергія Магнітського США. Це серйозне просування у важливій справі щодо встановлення всіх осіб, які користувалися коштами, джерелом яких було розкрадання з російського бюджету, за розкриття якого Сергія Магнітського було заарештовано і вбито", - повідомив представник Hermitage Capital.

Нагадаємо, Сергій Магнітський помер у листопаді 2009 року в СІЗО "Матроська тиша". Кілька місяців тому разом із Вільямом Браудером його було визнано винним в ухиленні від сплати податків на суму понад півмільярда рублів. Родичі Магнітського впевнені, що юриста фактично було вбито в СІЗО на знак помсти за розкриті ним схеми розкрадання грошей з російського бюджету.

Прокуратура Південного округу Нью-Йорка вимагає конфіскувати чотири багатомільйонні квартири і два комерційні приміщення, якими володіють у Нью-Йорку дочірні компанії корпорації Prevezon.

Prevezon Holdings - холдингова компанія, створена і зареєстрована на Кіпрі 26 вересня 2005 р., йдеться у позові; в штаті Нью-Йорк вона була зареєстрована як іноземна бізнес-корпорація 12 листопада 2009 року. Єдиний акціонер Prevezon Holdings - Денис Кацив, йдеться в позові.

Денис Кацив - син колишнього міністра транспорту Московської області Петра Кацива.

Прокурори пов'язують Prevezon Holdings Кацива і афільовані з нею структури з грошовими проводками від російських фірм, які брали участь у шахрайській схемі повернення ПДВ.

Мільйони рублів від цих фірм пройшли через рахунки російських компаній "Фауста", "Аніка", "РК" і "Юріверс" (у тому числі в банку "Інтеркоммерц", Ощадбанку, Мосстройекономбанку), йдеться в позові. А потім через банк "Крайня Північ" ці гроші вирушили до Молдавії ще у два банки - Bunicon Banca De Economii і Elenast Banca De Economii. Звідти вони вже пішли в компанії, які придбав Денис Кацив і які стали купувати американську нерухомість.

У минулому році у США було прийнято так званий акт Магнітського, згідно з яким США забороняють в'їзд до країни і можуть конфіскувати активи 18 росіян. Деякі з них, в тому числі співробітники правоохоронних органів, за твердженням Hermitage і Магнітського, брали участь у злочинній схемі, інші причетні до переслідування Магнітського.

Самого Дениса Кацива, наскільки відомо, у списку Магнітського немає. !zn

Читайте також:

Інтерпол відповів відмовою на запит Росії про розшук голови фонду Hermitage Capital

Влада США має намір розширити "список Магнітського"

Засуджений посмертно: суд визнав Сергія Магнітського винним