UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США досі відсутня чітка ядерна стратегія - The Atlantic

Раніше Білий дім серйозніше ставився до ядерної загрози.

Закінчення холодної війни призвело США до епохи національної неуваги до ядерних проблем, і у Вашингтона відсутня чітка ядерна стратегія, пише спеціаліст з міжнародних відносин, професор коледжу ВМС США Том Ніколс для The Atlantic.

«Раніше академіки, політики та активісти сперечалися на телебаченні та в колонках про те, чи безпечніше нам мати більше або менше ядерної зброї. ЗМІ подавали аналіз складних питань», – пише автор.

Ніколс зазначив, що з падінням СРСР США забули про ядерну загрозу: оборонні інститути перестали випускати ядерних стратегів, а ядерні питання зникли з навчальних програм.

«Виборцям теж стало байдуже. Під час холодної війни вибори були затьмарені занепокоєнням у тому, чий палець буде на «кнопці». Але у 2015 році, коли Трампа запитали про ядерні сили США, він зміг лише сказати: «Для мене дуже важлива ядерна міць, руйнівна сила». Цього разу мільйони американців знизали плечима», – зазначив він.

Професор наголосив, що починаючи з 1994 року адміністрація не змогла дати відповіді на питання, навіщо саме США потрібна ядерна зброя: для ведення ядерних воєн чи для стримування атаки?

І кожна адміністрація намагалася заплутати відповідь, кажучи, по суті, що це трохи і те, і інше. Це несерйозний погляд», – заявив він.

Читайте також: Екс-голова МЗС Німеччини: Європі після війни в Україні доведеться будувати власне ядерне стримування

Ніколс зазначив, що український конфлікт спонукав усіх замислитися про можливість ядерної війни.

На його думку, існує ймовірність, що Франція, Росія, Великобританія та США можуть опинитися на одному полі бою, і саме тому Вашингтону слід якнайшвидше визначитися зі своєю стратегією, поки не стало пізно.

Раніше повідомлялося про те, що Путін вже зруйнував світову архітектуру ядерної безпеки своїми погрозами та шантажем застосувати зброю масової поразки.