Комітет із розвідки Конгресу США опублікував підготовлений демократами службовий документ, в якому заперечуються твердження республіканців про те, що Федеральне бюро розслідувань (ФБР) і Міністерство юстиції нібито допустили порушення в розслідуванні втручання Росії у президентські вибори 2016 року.
Меморандум опубліковано у суботу, 24 лютого, повідомляє DW. Він був відредагований після того, як президент США Дональд Трамп заблокував публікацію оригінального документу.
Зокрема, в документі йдеться про те, що співробітники ФБР і Мін'юсту не "зловживали" так званою програмою стеження FISA ("Акт про негласне спостереження в цілях зовнішньої розвідки"). По суті, обидва відомства виконали свій обов'язок із захисту держави, отримавши дозвіл суду на використання FISA щодо Картера Пейджа (екс-радника Трампа з питань зовнішньої політики – ред.). Укладачі службової записки підозрюють Пейджа в тому, що він є агентом російської влади.
Раніше Білий дім заблокував публікацію меморандуму демократів, аргументуючи це тим, що документ містить секретну інформацію, і піддав критиці його нинішню редакцію. Представник Білого дому Радж Шах назвав меморандум "політично мотивованим" документом, який "наповнений непідтвердженими звинуваченнями".
Президент США Дональд Трамп також відреагував на опублікований демократами документ. Зокрема, він написав у Twitter, що вважає його "політичною і юридичною халтурою".
"Просто підтверджує всі ті жахливі речі, які були зроблені. Настільки протизаконно", - підкреслив Дональд Трамп.
Зазначимо, на початку місяця був опублікований секретний документ, підготовлений республіканцями, в якому йшлося про порушення, допущені ФБР і Мін'юстом при розслідуванні втручання РФ в американські вибори. При цьому проти публікації заперечувало керівництво ФБР і Мін'юсту.
У доповіді на чотири сторінки стверджується, що ФБР незаконно стежило за представниками команди Трампа в період його президентської кампанії у 2016 році. На думку республіканців, такі дії ставлять під сумнів законність та легітимність" дій деяких співробітників ФБР, а також Міністерства юстиції США у 2016 році.
Нагадаємо, Росію підозрюють у втручанні у вибори президента Сполучених Штатів у 2016 році.
17 травня 2017 року міністерство юстиції США призначило Роберта Мюллера на посаду спеціального прокурора для розслідування втручання Росії у президентські вибори.
У межах справи Мюллер викликав на допит генерального прокурора США Джеффа Сешнса. Він став першим з адміністрації Трампа, хто давав свідчення у цій справі.
Про готовність свідчити під присягою заявив і сам президент Дональд Трамп.
Разом із тим, він неодноразово заявляв про відсутність будь-якої "змови" з Росією.
Нещодавно Міністерство юстиції США висунуло проти 13 громадян Росії і трьох російських компаній обвинувачення у втручанні в президентські вибори 2016 року. Учасники змови розміщували політичну рекламу, поширювали інформацію компрометуючого характеру про колишнього державного секретаря США і кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон та інформацію на підтримку кандидата-республіканця Дональда Трампа, а також намагалися організувати акції протесту в США. У своїй діяльності обвинувачені активно використовували соціальні мережі, а після виборів – видаляли акаунти, тим самим намагаючись приховати сліди злочину.