Сполучені Штати Америки вивчають можливість посилення санкційного тиску на режим венесуельського диктатора Ніколаса Мадуро, щоб домогтися мирної і демократичної зміни влади в країні.
У першу чергу мова йде про перекриття Мадуро доступу до фінансових ресурсів, які необхідні йому, щоб залишитися при владі, повідомив в інтерв'ю телеканалу Fox News помічник президента США з національної безпеки Джон Болтон.
Декількома годинами раніше спецпредставник США з питань Венесуели Елліот Абрамс повідомив про те, що Сполучені Штати також вивчають можливість прийняття "другорядних санкцій" щодо громадян третіх країн і компаній, пов'язаних з урядом Венесуели. Однак відповідне рішення на разі не прийнято, наголосив він.
При цьому "військове врегулювання" кризи у Венесуелі урядом США не розглядається, додав Абрамс. Так дипломат прокоментував заяву президента США Дональда Трампа про те, що він "не виключає жоднх опцій" для врегулювання венесуельського кризи.
"Ніхто не говорить про військове втручання США в ситуацію у Венесуелі, окрім режиму Мадуро та росіян", - цитує дипломата російська служба DW.
Нагадаємо, 1 березня США ввели додаткові санкції проти Венесуели. Вашингтон вважає шістьох осіб, проти яких ввели санкції, причетними до порушення прав людини і винними в інших "зловживання". Причиною розширення санкцій є те, що режим президента Ніколаса Мадуро заблокував постачання гуманітарної допомоги до Венесуели.
23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Мадуро. За два тижні до цього відбулася інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели.
США першими визнали його легітимним головою держави. Майже 50 країн наслідували рішення Сполучених Штатів.
Докладніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Віктора Каспрука ""Сітка" Мадуро" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".