Представниця уряду Шотландії Нікола Стерджен розраховує, що її країна отримає суверенітет від Великої Британії після Brexit, що дасть можливість Шотландії знову приєднатися до Європейського Союзу, пише The Irish Times.
«Протягом майже 50 років членства ми отримували величезну користь від участі в єдиному ринку ЄС. Понад 230 тисяч людей з усієї Європи переїхали до Шотландії. Ці люди стали частиною країни», — пише Стерджен.
Перша міністерка Нікола Стерджен нагадала про те, що більшість шотландців під час референдуму про Brexit у 2016 році проголосували проти виходу Британії з ЄС.
Стерджен вважає, що на фоні усіх кризових ситуацій у світі більш раціональним рішенням було б залишитися в ЄС.
«Все більше людей у Шотландії переконані, що усі прагнення можуть бути задоволені лише завдяки спільним зусиллям і єдності, які пропонує ЄС. Після Brexit Шотландія може робити це тільки як повноправна незалежна держава. Ми були в сім'ї народів Європейського Союзу близько 50 років», — наголосила вона.
Стерджен зазначила, що більшість шотландців підтримують незалежність Шотландії від Британії після Brexit.
Міністерка додала, що шотландський уряд має намір здобути незалежність за допомогою «легального, конституційного способу».
У грудні ЄС і Британія погодили умови торговельної угоди. До 28 лютого воно застосовуватиметься в тимчасовому режимі. До кінця перехідного режиму угоду має схвалити Європарламент.
ZN.UA розібралося з умовами угоди і з тим, що буде з безвізовим режимом і умовами роботи в ЄС і Британіїпісля Brexit.
Як відіб'ється Brexit на житті громадян Сполученого Королівства, читайте в матеріалі Олексія Коваля "Британці готуються до гіршого".