UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Сенаті представили нові масштабні санкції проти Росії за дії в Криму і Сирії

Сенатори вважають, що такий законопроект також посилить тиск на Москву у відповідь на втручання в американські вибори.

Двопартійна група сенаторів представила законопроект "Про захист американської безпеки від Кремлівського акту агресії 2018 року", в якому передбачені нові санкції США проти дій Росії в Сирії і агресію, спрямовану на незаконну анексію українського півострова Крим. Сенатори від Демократичної і Республіканської партій вважають, що такий законопроект також посилить тиск на Москву у відповідь на втручання в американські вибори в 2016 році, повідомив республіканець Ліндсі Грем.

"Нинішній режим санкцій не втримав Росію від втручання в майбутні у 2018 році проміжні вибори", - сказав сенатор Грем.

Законопроект передбачає нові санкції щодо політичних діячів, олігархів, членів сім'ї та інших осіб, які прямо або побічно сприяють незаконній і корумпованій діяльності від імені Володимира Путіна.

Також пропонується запровадити санкції на операції, пов'язані з інвестиціями в енергетичні проекти, підтримувані державними або напівдержавними організаціями Росії. Пропонується створення Національного центру Fusion для реагування на гібридні загрози. Метою цього центру є поліпшення підготовки і реагування на російську дезінформацію та інші загрози з боку Російської Федерації.

Документом забороняється і пропонується запровадити санкції на угоди, пов'язані з новим держборгом РФ. Також вводяться секторальні санкції відносно будь-якої особи в Російській Федерації, яка має здатність, можливість підтримувати або полегшувати кібердіяльність.

Крім того, пропонується ввести заборону на ліцензії для осіб зі США на участь в діяльності, пов'язаній з певними проектами з видобутку нафти в РФ, а також на розширення заборони на експорт російського урану.

Законопроект також пропонує зібрати звіт про чисту вартість і активи Володимира Путіна.

Раніше Трамп заявив, що Вашингтон не збирається скасовувати санкції проти Росії, а також визнав, що американська розвідка зібрала достатньо доказів втручання росіян у вибори президента США у 2016 році. Також він заявив, що російського лідера Володимира Путіна цілком можна вважати персонально відповідальним за втручання Росії в американські вибори.