США створили спеціальну лазівку в їх санкціях проти Росії, щоб допустити експорт комунікаційного ПО в Крим, щоб мешканці півострова могли виходити в інтернет і поступово позбуватися від контролю Кремля над інформацією, пише агентство Bloomberg.
Ця лазівка дозволяє експортувати соціальне програмне забезпечення для соціальних медіа, блогів, обміну фотографіями, миттєвого обміну повідомленнями та інших форм спілкування, з тим щоб зменшити можливості Росії контролювати описування місцевих подій, заявило міністерство торгівлі США.
Деякі критики кажуть, що не варто вести інформаційну битву на умовах Росії. Але інші вважають, що крок міністерства торгівлі США дає інструменти кримчанам, які не схвалюють анексії півострова Росією.
"Росія виконала чудову роботу, наповнюючи область Криму своєю пропагандою. Вони заволоділи телемовленням, радіо і місцевими соціальними медіа", - каже колишній старший радник Держдепартаменту Алек Росс.
"Америка і Україна зацікавлені в тому, щоб в Криму і на Східній Україні були технології та медіа-платформи, що Росія не в силах контролювати", - додав Росс.
Біограф президента Росії Володимира Путіна і старший науковий співробітник Інституту Брукінгса Кліффорд Гедді вважає, що хід Вашингтона є марною тратою грошей.
За словами Гедді, намагаючись протистояти російській пропаганді, США потрапляє в "пастку" і тільки зміцнює головний посил Москви: це США вибрала Україну як новий фронту у тривалому бою, щоб послабити свого конкурента.
США також забезпечують людей засобами захищеної зв'язку: за останні 4,5 року 23 тис. осіб з 125 країн пройшли навчання за програмою TechCamps. А 68 журналістів з країн "на периферії Росії" нещодавно навчалися діяти в обстановці, коли потрібна захищена зв'язок.
Раніше видання The Guardian писала, що у США заговорили про боротьбу з пропагандою Кремля методами Холодної війни. Мережа агресивної пропаганди Росії навряд чи переконала світ у тому, що в Україні до влади нацисти, Крим був окупований завдяки референдуму, а Німеччина – провальна країна. Але цей потік дезінформації переконав американських політиків у тому, що російська пропаганда – це найбільша загроза безпеці США з часів розпаду СРСР.