UA / RU
Підтримати ZN.ua

У розвинених країнах знижується рівень задоволеністю життям

Населення розвинених країн менш задоволене рівнем життя і більш підозріло ставиться до уряду, ніж до початку фінансової кризи. При цьому в єврозоні ситуація гірша, ніж у США.

Середній рівень задоволеності життям у 34 країнах ОЕСР незначно знизився в період між 2011 і 2012 рр., але загальна оцінка залишилася на стабільному рівні з моменту краху Lehman Brothers. Про свідчить дослідження, проведене Організацією економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Тим не менш, окремі країни показали значні відмінності у рівні задоволеності. Порівняно з 2007 роком середній рівень задоволеності життям скоротився більш ніж на 20% у Греції, на 12% в Іспанії, на 10% в Італії.

Між тим, показник у США знизився всього на 7% за чотири роки. При цьому, у Німеччині, Ізраїлі, Мексиці, Росії та Швеції зафіксовано збільшення рівня задоволеності.

Оцінюється показник на основі 11 факторів, серед яких рівень охорони здоров'я, освіти, доходу тощо.

В єврозоні частка людей, які стверджують, що вони довіряють національному урядові, знизилася на 10 відсоткових пунктів за п'ять років.

У цілому у країнах ОЕСР менше половини опитаних сказали, що вони довіряють уряду, а це найнижчий рівень з 2006 року. Генеральний секретар ОЕСР Анхель Гурріа зазначив, що ця доповідь є тривожним знаком.

"Це нагадування про те, що головною метою економічної політики є поліпшення життя людей. Ми маємо заново подумати, як задовольнити потреби людей", - сказав він.

Реальний ВВП на душу населення країн ОЕСР знизився на 1% у 2012 році порівняно з 2007 роком, проте доходи домашніх господарств минулого року виявилися вищими, ніж до кризи. !zn

Читайте також:

В Україні кількість задоволених життям людей - удвічі менша, ніж в Європі

Лідери "Великої двадцятки" підтримали план сприяння зростанню економіки

Одужання світової економіки після кризи очікується в 2014 році

У рейтингу процвітання Україна опинилася між Узбекистаном і Белізом