Міністр сільського господарства Росії Олександр Ткачов підтримав пропозицію Федеральної митної служби ввести кримінальну відповідальність за ввезення заборонених продуктів. Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу "Росія 24".
Федеральна міграційна служба Росії запропонувала посилити покарання за контрабанду товарів, які потрапили під продуктове ембарго 20 серпня. У російському відомстві вважають, що ввезення санкційних продуктів в цю країну слід кваліфікувати за статтею "контрабанда стратегічно важливих товарів".
Максимальне покарання за цією статтею - до 12 років позбавлення волі зі штрафом у розмірі до мільйона рублів. Зараз законопроект ФМС знаходиться в стадії розробки.
З 7 серпня 2014 року Росія ввела ембарго на поставки продуктів харчування з країн Заходу- США, ЄС, Канади, Австралії і Норвегії. Забороненими вважаються м'ясо та м'ясна продукція, риба та рибна продукція, молоко і молочна продукція, овочі та фрукти. Ембарго продовжено до серпня 2016 року.
Через рік, РФ вирішила боротися з такими поставками більш радикально. Знищення в Росії "заборонених" продуктів з країн Заходу почалося 6 серпня, згідно указу президента Володимира Путіна. Знищувати продукти дозволяється "будь-яким доступним способом".
Перші фото і відео того, як у РФ знищують сотні тонн продуктів - сир, персики, перець, м'ясо катають бульдозером і змішують із землею, спровокували громадське обурення в Росії, яка пережила не один голод, і в якій рівень бідності населення не припиняє збільшується, досягаючи наразі 16%.
Через санкції та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли. В тому числі через це росіяни почали красти в магазинах на 68% більше.