Посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що ракети США, які будуть випущені по Сирії, будуть збиті, а пускові установеи, також будуть взяті на приціл, повідомляє Reuters.
Олександр Засипкін, сказав, що він посилається на заяву президента Росії Володимира Путіна та російського начальника штабу.
"Якщо буде завдано удар американцями, то ... ракети будуть збиті і навіть джерела, з яких були випущені ракети", - сказав він телеканалу "Аль-Манар" Хізбалли.
Нагадаємо, що США відправила ударну групу ВМС в напрямку Близького Сходу, у відповідь на хімічну атаку Башара Асада на сирійське місто Дума.
Як повідомлялося, 7 квітня в результаті хімічної атаки в сирійському місті Дума загинули не менше 75 осіб, більше 1000 – постраждали. Число загиблих може істотно зрости, так як медики та волонтери не змогли дістатися до всіх уражених районів.
Президент США Дональд Трамп назвав Асада "твариною" і поклав відповідальність за його дії на Іран, Росію і особисто на президента РФ Володимира Путіна. Американський президент пообіцяв, що винні "заплатять високу ціну", а режим сирійського диктатора припинить існування.
Пізніше Трамп пообіцяв вжити рішення про відповідні дії протягом найближчих 48 годин.
США, Франція, Британія і шість непостійних членів Ради Безпеки ООН ініціювали екстрене засідання Ради безпеки у зв'язку з хіматакой в Думі.
Росія заблокувала запропонований США проект резолюції про негайне гуманітарному доступі до району ураження. Однак, постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі повідомила, що Вашингтон прийме відповідні заходи у зв'язку з хімічної атакою в сирійському місті Дума незалежно від рішення Ради Безпеки ООН.
Росія, у свою чергу, попередила по військовим каналам США про ймовірні наслідки відповіді на хіматаку в Сирії. Москва погрожує Вашингтону "серйозними наслідками", у разі, якщо останні наважиться застосувати силу в Сирії.
В Білому домі розглядають варіанти відповіді на хімічну атаку військових Башара Асада проти цивільного населення в сирійському місті Дума. Учасники наради зійшлися на думці, що тільки більш потужний, ніж торішній удар, може стати стримуючим фактором від подальшого використання хімічної зброї.