Росія перестала розвиватися, замість цього країна відвертається від світу, пише журналіст Максим Працелюбів для The New York Times.
"Були часи, коли росіяни вважали свою країну одним із динамічних місць, де кипить життя, царством необроблених алмазів. Але сьогодні Росія - вже не країна, що розвивається. Замість цього, вона ховає своє обличчя від світу", - пише Працелюбів.
Через свої дії Росію поступово від'єднають від ринків капіталу, глобальних ЗМІ, співпраці з іноземними фахівцями, можуть навіть позбавити інтернету.
У статті підкреслюється, що російські ведучі новин і коментатори постійно говорять росіянам, що зовнішній світ - небезпечне місце, а інтернет - засіб для ворожого іноземного впливу. У Китаї влада відразу усвідомила потенційну силу інтернету.
Хоча Росія все ще інтегрована в глобальні ринки, має представництва багатьох міжнародних організацій, до глобального інтернету все ще підключена, її зв'язку із зовнішнім світом сильно слабшають, зазначає автор. Доказом тому став саміт в Брісбені.
"Путін буде рідше зустрічатися із західними лідерами. Російські компанії будуть отримувати менше іноземних інвестицій. Державні банки будуть відрізані від західних ринків капіталу. Багато хто з простих громадян вже не можуть поїхати за кордон, тому що різке зниження курсу рубля вплинуло на подорожчання закордонних подорожей", - йдеться у публікації.
"Спираючись на значний сегмент російського суспільства, керівники Москви "грюкнули дверима", які ведуть у світ. Це гнів легковажний і недоречний", - говорить Працелюбів.
На його думку, Захід зіграв свою роль у загостренні відносин, але Росія "несе більшу частину провини". "Новий, мстивий ізоляціонізм запанував у Москві", - резюмує автор.
Видання Die Zeit пише, що не Захід виштовхує Росію з Європи, це робить сам Путін. Сьогоднішня Росія відрізняється від попередньої. Агресія проти сусідньої країни - більш ніж спроба збільшити сферу впливу Росії. Крім того вона ігнорує будь-які демократичні рухи всередині самої країни.