Вірогідно, світу не варто дивуватися тому, як Росія порушує угоду про перемир'я в 3 і жорстоко нищить Алеппо. Адже у її розумінні "припинення вогню" - це коли всі припиняють стріляти, окрім російських військ.
Про це у своїй статті пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, додаючи, що Сирія стала лише найсвіжішим прикладом такої російської поведінки.
Приміром, коли Росія підписала перемир'я в 2008 році під час війни з Грузією, вона взяла на себе зобов'язання скоротити присутність своїх військ в Абхазії і Південній Осетії до довоєнного рівня. Насправді ж Москва лише наростила військову присутність в обох грузинських регіонах і навіть назвала їх "незалежними країнами".
Також у 2015 році проросійські сили на Сході України влаштували атаку на Дебальцеве ще до того, як чорнило на Мінських угодах встигло висохти. Обстріли позицій української армії тривають до сьогодні. Тож в Грузії, Україні і тепер в Сирії світ спостерігає один і той же сценарій, переживаючи дежавю.
"Путін, очевидно, розраховував, що вигода від кричущого лукавства і жорстокості переважить шкоду для міжнародної репутації Росії", - зауважує оглядач.
Він додає, що Захід чомусь продовжує підписувати угоди з Москвою навіть тоді, коли вже відомо, що вона не буде їх добросовісно виконувати.
Тим часом, Державний департамент США повідомив, що Вашингтон припиняє участь у двосторонніх переговорах з Росією щодо Сирії, так як Москва не змогла виконати свої зобов'язання, в тому числі за гуманітарним правом.
Раніше постійний представник США при ООН Саманта Пауер під час екстреного засідання Радбезу викрила у брехні міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова. За її словами, в той момент, коли російський міністр заявляв на засіданні в ООН, що Москва виступає за мирне вирішення конфлікту в Сирії, Росія і сили Башара Асада вантажили на літаки бомби для удару по Алеппо.