UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії розкритикували рішення США призначити спецпредставника з питань Венесуели

У МЗС РФ побачили у рішенні Держдепартаменту "спробу встановити пряме керування" країною.

Офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова розкритикувала рішення державного секретаря США Майка Помпео призначити спеціальним представником США з питань Венесуели колишнього американського дипломата Еліота Абрамса, який отримає повноваження розбиратися з венесуельською кризою, передають російські ЗМІ.

"Це спроба Вашингтона ввести пряме керування політичною ситуацією у Венесуелі, яку американський істеблішмент розглядає як свого майбутнього регіонального васала", - заявила Захарова на своїй сторінці у Facebook.

При цьому Захарова звинуватила США у спробі перетворити Венесуелу "на Ірак, Лівію та Сирію".

Нагадаємо, 25 січня державний секретар США Майк Помпео заявив, що в Державному департаменті США у зв'язку з кризою у Венесуелі та особливими інтересами США створена посада спеціального представника з питань цієї країни; цю посаду обійняв колишній дипломат Елліот Абрамс.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу.

На підтримку Мадуро висловилися Росія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.

20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.

Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.

Детальніше про кризу у Венесуелі читайте у статті Віктора Каспрука "Узяти на буксир" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".