UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії робітники дедалі більше налаштовані проти влади через економічні біди – NYT

Протестні настрої робітничого класу, які були поширені в СРСР перед розпадом, знову з'явилися в РФ.

Кілька років тому працівники "Уралвагонзаводу" в Нижньому Тагілі підтримали бажання Володимира Путіна придушувати будь-які протести проти влади і маргіналізувати будь-які початки демократичних рухів. А тепер роботяги самі влаштували протест проти президента 3.

Про це на сторінках New York Times пише Ендрю Крамер, додаючи, що завод, працівники якого тепер налаштовані проти влади і друзів-мільярдерів Путіна, рік простояв без роботи і тепер проводить скорочення штату.

"Нам кажуть, що замовлення є, але зарплати нам урізають", - каже робітник "Уралвагонзаводу" і учасник протесту в Нижньому Тагілі Євгеній Шухін.

Він розповів, що сотні людей приходять на завод, щоб просто просиджувати штани, адже там нічого робити.

"Не думаю, що "Уралвагонзавод" знову проголосує за Путіна. Ми бачимо, до чого це призвело. І це думка більшості робітників, але багато з них бояться його висловити. Ми просто не розуміємо, чому вони звільняють персонал", - каже Шухін.

Оглядач нагадує, що Росія переживає дедалі серйозніші економічні проблеми, які виникли через падіння цін на нафту, які також потягнули за собою російський рубль, а також через західні санкції, введені за військову агресію проти України. Запаси твердої валюти дозволили російській економіці утриматися на плаву, тому Москва довго відмахувалася від кризи і запевняла населення, що проблеми тимчасові і скоро закінчаться.

Водночас, реальні зарплати в січні впали на 6,3% у порівнянні з минулим роком. Тож тепер в різних часниках Росії спалахують робітничі протести. Автор пригадує, що такі ж прояви народного невдоволення були дуже поширеним явищем в СРСР перед розпадом.

Раніше видання Sueddeutsche Zeitung писало, що проти Путіна і його друзів вперше виступили російські роботяги, які становлять основу електорату президента Росії.

Раніше видання Radio Free Europe Radio Liberty писало, що Путін пообіцяв росіянам реформи і покращення економічної атмосфери, які підірвуть його режим. Російський соціальний контракт, згідно з яким населення відмовляється від демократичних прав, а влада забезпечує зростання стандартів життя, не життєздатних у таких умовах. Рано чи пізно ця мильна булька лусне.