Росспівробітництво, що входить до структури МЗС РФ, підготувало проект "Комплексної стратегії розширення гуманітарного впливу Росії у світі". Про це повідомив глава Росспівробітництва Костянтин Косачов на нараді керівників 80 зарубіжних представництв цього відомства, що пройшла у Москві.
За цією бюрократичною назвою ховається доктрина російської "м'якої сили", активніше застосовувати яку не раз закликав президент Володимир Путін - за її допомогою Кремль сподівається різко поліпшити імідж Росії і зміцнити її вплив у світі, пише газета "Коммерсант".
За інформацією видання, проект планується представити президентові до кінця літа. Як заявив на нараді глава МЗС Сергій Лавров, робота в гуманітарній сфері має особливе значення, оскільки Москві необхідно протидіяти "безпрецедентним заходам щодо дискредитації російської політики, за спотворення образу нашої країни в світі".
- Рейтинг Путіна зростає у Бангладеш і Кенії, але падає в Європі і США
За його словами, події в Україні та навколо неї "наочно продемонстрували, що ми стикаємося із конкуренцією, часто недобросовісною, у питаннях формування громадської думки", передає ИТАР-ТАСС.
У зв'язкуз цим, зазначив Лавров, "важливо нарощувати роботу з роз'яснення лінії Росії у міжнародних справах, донесення правдивої інформації до зарубіжної громадськості, зміцнення контактів не лише з тими, хто налаштований на конструктивну взаємодію з нами, але і з діячами, які поки що знаходяться під впливом забобонів минулої епохи".
Ті, хто готовий зараз працювати з Росією, - це не ті люди, які "роблять погоду" у своїх країнах, підтвердив "Ведомостям" член Ради Федерації Ільяс Умаханов. На його думку, для вибудовування відносин потрібні деполітизовані заходи, на яких можна налагодити і політичний діалог, що особливо затребуване в умовах протистояння і санкцій.
Керівник Росспівробітництва, покликаного проводити політику "м'якої сили" за кордоном, визнав на нараді, що Росія програє іншим великим світовим державам у гуманітарній сфері. "Наші геополітичні конкуренти працюють з випередженням. Вони збудували відповідні програми роки і десятиліття тому і зараз користуються їхніми результатами", - зазначив він.
При цьому Косачов оголосив, що головна проблема у цьому напрямку - в недостатньому фінансуванні. Він поскаржився, що бюджет його відомства складає поки лише 2,7 млрд рублів, хоча ще в минулому році йшлося про можливе збільшення цієї цифри в кілька разів, і низьку зарплатню співробітників відомства - 83 місце з 85 серед всіх російських держструктур, відзначає "Коммерсант".
При цьому в найближчі два роки Росспівробітництво планує відкрити за кордоном 11 центрів науки і культури (РЦНК), з них дев'ять - на території СНД, але при наявних у розпорядженні агентства ресурсах зробити це буде складно, підкреслив Косачов.
Між тим, ці підвідомчі Росспівробітництво РЦНК можуть наділити повноваженнями у сфері формування образу Росії як привабливого туристичного напрямку, повідомила заступник міністра культури Алла Манілова. Залучати іноземців до Росії планується "унікальністю її культурної спадщини". !zn
Читайте також:
"Путін - новий Гітлер для Європи": Українці провели в Римі мітинг проти агресії РФ
СБУ: LifeNews - підрозділ інформаційних операцій РФ
Артемій Троїцький перебрався до Естонії, не бажаючи пристосовуватися до життя в Росії