В Єкатеринбурзі (Росія) помер журналіст Максим Бородін, який першим написав про смерть членів загону ПВК "Вагнер" в Сирії, повідомляє "Радіо Свобода".
Бородін випав з вікна своєї квартири на п'ятому поверсі 13 квітня . Він отримав важкі травми, впав у кому і був доставлений в лікарню. Журналіст помер, не приходячи в себе.
Головний редактор "РІА "Новий день", в якому працював Бородін, Поліна Румянцева допустила, що смерть журналіста могла бути не випадковістю чи самогубством. Вона зазначила, що для самогубства у Бородіна не було ніяких приводів.
Бородін був серед журналістів, які розповіли про загибель бійців "ПВК Вагнер" з Азбесту в Сирії. 7 лютого в сирійському районі Дейр-аль-Зора російська група з танками і артилерією перетнула узгоджену лінію деескалації, що відокремлює територію режиму президента Асада від території, визволеній "Демократичними силами Сирії", підтримуваними США. Так, під час атаки був нанесений удар артилерією і безпілотниками. Російська група намагалася зайняти нафтопереробний завод, коли їх атакувала авіація коаліції.
Раніше волонтери спільноти InformNapalm створили інтерактивну карту загибель в Сирії громадян Росії, а російські ЗМІ показали, як виглядає тренувальний табір для завербованих ПВК "Вагнер" найманців.
Нагадаємо, телеканал CBS із посиланням на джерела в Пентагоні повідомив про те, що 7 лютого авіація США завдала удару по силах сирійського диктатора Башара Асада, серед яких були російські найманці.
Удар був нанесений після бойового зіткнення урядових військ з підрозділами Демократичних сил Сирії через контроль над нафтовими родовищами.
За даними видання Bloomberg, унаслідок авіаудару були знищені понад 200 бойовиків "ПВК Вагнера", яку контролюють спецслужби РФ.
У понеділок, 12 лютого, дослідницька організація Conflict Intelligence Team оприлюднила перші дані загиблих російських військових. Родичі та знайомі російських найманців із "ПВК Вагнера" підтвердили їхню загибель.
Своєю чергою Міністерство оборони Росії заперечує загибель п'яти військовослужбовців. Там заявили про те, що ніхто з військових, які офіційно перебувають у Сирії, унаслідок удару сил коаліції не постраждав, оскільки їх у цьому районі Дейр-ез-Зора не було. Даних про добровольців, які вирушили до Сирії, Міноборони РФ також не наводить.
Детальніше про те, що сталося у Сирії 7 лютого, читайте у статті Віталія Федяніна "Сирійська міфологія Росії" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".