Звинувачення у піратстві пред'явлено активістці Greenpeace із Бразилії Ані Пауль Мациель, відеооператору з Великобританії Кірону Брайану, активістці з Фінляндії Сіннії Саареле, росіянину Роману Долгову і громадянину Швеції Дмитру Литвинову, яких було взято під арешт судна Arctic Sunrise, йдеться у Twitter екологічної організації.
Юристи Greenpeace вважають звинувачення у піратстві необґрунтованим і мають намір протягом 5-10 днів оскаржити його, повідомив член юридичної групи Greenpeace Антон Бенеславський.
Як повідомлялося, активісти Greenpeace спробували 18 вересня в Печорському морі піднятися на нафтову платформу "Приразломная" компанії "Газпром нафта шельф" для проведення акції проти нафтовидобутку в Арктиці. Наступного дня російські прикордонники висадилися на борт судна Arctic Sunrise з активістами на борту, його доставлено в Кольську затоку. Активістів доставили на берег і помістили в ізолятори тимчасового утримання Мурманська і прилеглих міст.
Першим арешт до 24 листопада було призначено російському фотокореспонденту Денису Синякову. Також було заарештовано на два місяці працівника Greenpeace Росії Романа Долгова, прес-секретаря російського відділення Greenpeace Андрія Аллахвердова і російського лікаря.
Голова російського відділення Greenpeace Сергій Ципльонков сказав, що екологи збиралися повісити на платформу "Приразломная" банер, щоб привернути увагу до проблем захисту екології Арктики. Влада РФ назвала акцію екологів навмисною провокацією.
30 вересня Міністерство закордонних справ України надало ноту російському дипломату у зв'язку з арештом громадянина України - члена екіпажу судна Arctic Sunrise Руслана Якушева. !zn
Читайте також:
Російський суд заарештував всіх членів екіпажу Arctic Sunrisе
Російські ЗМІ випустили без фотографій, підтримавши арештованого колегу