Російське Товариство захисту прав споживачів (ТЗПС) радить громадянам Росії отримувати дозвіл влади України для в'їзду в Крим, а також радить не купувати нерухомість і товари на території анексованого півострова.
ТЗПС вважає, що з точки зору міжнародного права Крим є окупованою територією, тому російські громадяни ризикують, коли відвідують півострів і здійснюють там будь-які угоди.
"Російський турист, який відвідав територію Криму без отримання дозволу властей України, є порушником закону України про статус окупованих територій. У зв'язку з цим до нього можуть бути застосовані санкції як з боку України, так і з боку інших країн--членів ООН. В окремих випадках можливе кримінальне переслідування і міжнародний розшук", - йдеться в пам'ятці ТЗПС.
Автори даної пам'ятки радять громадянам Росії отримати дозвіл прикордонної служби України для в'їзду в Крим. Згідно з даними Генпрокуратури України, на даний момент порушено 97 кримінальних справ на капітанів туристичних суден, які, не маючи відповідного дозволу, заходили в порти окупованого Криму.
"Про реальну небезпеку ніхто не говорить, але потенційно можливість переслідування російських громадян існує. Пріоритет міжнародного права одним прийняттям поправки до Конституції (про анексії Криму Росією – прим. ред.) перекреслити не можна", - сказав глава ТЗПС Михайло Аншаков.
В ТЗПС також рекомендує громадянам РФ не купувати нерухомість у Криму. Оскільки Мін'юст України заблокував доступ адміністрації Криму та Севастополя до державного реєстру України, в якому проводиться реєстрація угод з нерухомістю, і тепер фактично неможливо підтвердити права власника на нерухомість, перевірити правову чистоту об'єкта та його історію.
Раніше повідомлялося, що в анексованом Росією Криму спостерігаєтьсяспад на ринку нерухомості: за перший квартал 2015 року ціни на житло скоротилися на 14%.
Gazeta Wyborcza повідомляла, що подорожі в Крим втрачають популярність серед росіян так само, як і купівля нерухомості на півострові.
Радник президента України Володимир Горбулін вважає, що питання Криму і його повернення Україні ще довгий час буде залишатися відкритим. Анексія півострова не буде визнана світовим співтовариством, і він продовжить своє ізольоване існування вже у складі РФ, яка не має шансів легітимізувати на міжнародному рівні це нове територіальне "придбання". Детальніше про сценарії розвитку відносин з Росією читайте у статті Володимира Горбуліна "П'ять сценаріїв для україно-російських відносин" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".