Після теракту в Санкт-Петербурзі, який забрав життя 14 людей і поранив ще близько 50, Росія постала не лише перед причиною трагедії, а й перед потенційним початком турбулентної внутрішньої політики.
Про це сьогодні пише Financial Times, додаючи, що російська влада назвала підозрюваним громадянина Росії киргизького походження Акбажона Джавілова, який нібито підірвав себе у вагоні метро. Увага до вихідця з Центральної Азії вказує на ключовий терористичний ризик для Росії.
Її військове вторгнення в Сирію і підтримка режиму Башара Асада переконали багатьох мусульман-сунітів у Росії і колишніх радянських республіках у тому, що Москва оголосила їм війну. Також мігранти-мусульмани з центральноазіатських країн, які приїжджають в Москву на заробітки, де їх часто дискримінують і маргіналізують, стали легкою здобиччю для терористів, які займаються вербуванням. Російські політики часто говорять про те, що головною метою їхньої країни лишається викорінення ісламського тероризму, пам'ятаючи про значне мусульманське населення в РФ.
Видання нагадує, що Північний Кавказ лишається неспокійним регіоном. Росія провела дві криваві війни в Чечні після розпаду СРСР. Вона змогла взяти республіку під контроль завдяки лояльному Рамзану Кадирову. Але і він часто конфліктує з російськими чиновниками. Крім того підпільні рухи досі діють і в Дагестані.
Разом з тим, вибух в петербурзькому метро - це перший подібний випадок в серці Росії за більш ніж три роки. І він створює внутрішньополітичну напругу.
Теракт стався менш ніж через тиждень після того, як десятки тисяч молодих росіян вийшли на вулиці з антикорупційними гаслами. Протести відбулися в 90 містах по всій Росії. Це була найбільша акція за 5 років.
Через кілька годин після вибуху критики Кремля в соцмережах почали висловлювати страхи, що влада використає трагічний випадок для виправдання закручування гайок і придушення відродженої опозиційної активності.
"Як ви думаєте, хто стоїть за терактом: ФСБ/спецслужби чи якісь інші терористи?" - написав правозахисник Вадим Коровін, натякаючи на поширені підозри, що вибухи в Москві у 1999 році були влаштовані владою, щоб Путін міг почати другу криваву війну в Чечні.
У свою чергу, російський провладний журналіст Ілля Ухов написав, що опозиція може використати будь-який сценарій придушення незгодних після теракту в Санкт-Петербурзі як виправдання, чому вона не змогла добитися значної політичної підтримки.
Як повідомлялося, В метро Санкт-Петербургу прогримів вибух, в результаті якого загинули, щонайменше, 14 осіб. Детальніше читайте в матеріалі DT.UA "Вибух в метро Санкт-Петербуру: головне".