UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії "Комітет по запобіганню катуванням" визнали "іноземним агентом"

Мін'юст РФ визнав іноземним фінансуванням пожертви росіян, роботодавці яких отримували гроші з-за кордону.

У четвер, 14 січня, міністерство юстиції Росії внесло "Комітет по запобіганню катуванням" (КПЗК) в реєстр "іноземних агентів".

"Факт відповідності організації ознаками некомерційної організації, що виконує функції іноземного агента, встановлений в ході проведення Управлінням Міністерства юстиції Російської Федерації по Оренбурзькій області позапланової документарної перевірки", - йдеться в повідомленні відомства.

Голова "Комітет по запобіганню катуванням" Ігор Каляпін сказав, що іноземним фінансуванням відомство назвало пожертвування громадян, роботодавці яких отримували гроші з-за кордону.

"Мін'юст у даному випадку присвоїв собі законодавчі функції. Щоб визнати організацію іноземним агентом, обов'язково присутність іноземного фінансування. Наші джерела фінансування - це російські громадяни. А вже звідки вони отримують зарплату, як ми можемо це перевірити?", - зазначив Каляпін.

У КПЗК додали, що чекали подібного рішення від мін'юсту РФ. Як сказав Каляпін, організація оскаржує прийняте рішення в суді.

"Комітет по запобіганню катуванням" був створений після припинення роботи "Комітету проти катувань" в липні 2015 року. "Комітет проти катувань" раніше також визнали "іноземним агентом", після чого організація закрилася.

Крім КПЗК, 14 січня мін'юст РФ вніс у реєстр "іноземних агентів" і "Бюро громадських розслідувань".

Директор Інституту регіональної преси Ганна Шароградська переконана, що закон про "іноземних агентів" був прийнятий спеціально, щоб заткнути рота тим, хто ще насмілюються говорити вільно в Росії.

"Вони виписують вам штраф у розмірі 40 тисяч євро, який ви не можете заплатити. А це стає приводом для закриття організації та порушення кримінальної справи проти її голови", - сказала Шарогадська.

Раніше у Росії включили до списку "іноземних агентів" організацію Transparency International. В лютому 2015 року прокуратура запропонувала російському відділенню організації зареєструватися в якості "іноземного агента". Прокуратура визналадіяльностіь Transparency International "спрямованою на втручання в проведену державою політику у сфері боротьби з корупцією шляхом лобіювання своїх пропозицій щодо її зміни".