UA / RU
Підтримати ZN.ua

У РФ знайшли привід неучасті у міжнародному розслідуванні війни в Грузії в 2008 році

Римський статут Міжнародного кримінального суду було підписано Російською Федерацією у 2000 році, але до цих пір він не пройшов ратифікацію.

Росія не може взяти участь в розслідуванні Міжнародним кримінальним судом злочинів, скоєних під час збройного конфлікту з Росією 2008 року на території сепаратистського регіону Грузії - Південної Осетії, заявляє Міністерство юстиції Росії.

"Станом на 1 лютого 2016 року Римський статут Міжнародного кримінального суду Російської Федерацією не ратифікований і не набрав чинності",- цитує "Інтерфакс" повідомлення прес-служби російського Мін'юсту. Зазначається, що статут був підписаний у 2000 році, але так і не був ратифікований.

27 січня Міжнародний кримінальний суд дозволив прокурору цього суду розпочати розслідування злочинів, які могли бути здійснені на території Грузії 2008 року. На думку суддів, є достатні підстави вважати, що в згаданій ситуації могли бути здійснені такі злочини проти людяності, як убивства, насильницькі переселення і переслідування, і такі військові злочини, як напади на цивільне населення, невиправдані вбивства, умисні напади на миротворців, знищення майна та мародерство.

Грузія, яка ратифікувала Римський статут у 2003 році, вітала рішення МКС.

У серпні 2008 року між Росією і Грузією стався збройний конфлікт, який почався з перестрілок на адміністративному кордоні між Південною Осетією і Грузією. За офіційними даними, РФ втратила 74 людини. Південна Осетія заявляла, що втратила 32 військовослужбовців і співробітників МВС. Втрати Грузії склали 154 військовослужбовців та 32 співробітника МВС.

У самопроголошеній "республіці" Південна Осетія стверджували, що під час конфлікту загинули близько 1600 мирних жителів. У Слідчому комітеті РФ, що завів кримінальну справу про геноцид, заявляли, що загинули 162 мирних жителя.

Як відомо, Росія не ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду і не підлягає юрисдикції МКС.