UA / RU
Підтримати ZN.ua

У РФ зайнялися розробкою правил знищення санкційних продуктів

Публічне обговорення проекту триватиме до 5 жовтня.

Федеральна митна служба РФ приступила до розробки порядку знищення санкційних продуктів.

Відповідний проект ("Про порядок дій посадових осіб митних органів при знищенні сільськогосподарських продукції, сировини і продовольства, країною походження яких є США, країни ЄС, Канада, Австралія, Норвегія, Україна, Албанія, Чорногорія, Ісландія та Ліхтенштейн і які до 5 серпня 2016 року (включно) заборонені до ввезення в РФ") з'явився на федеральному порталі нормативних правових актів. Текст проекту документа не наводиться, проте вказується, що його розробка розпочата, і анонсовано публічне обговорення.

"Проектом зачіпаються сфера суспільних відносин, що відображають взаємозв'язки осіб, яким належать на праві власності або іншій законній підставі заборонені до ввезення в РФ товари окремої категорії, незацікавлених фізичних осіб і осіб митних органів, які здійснюють вилучення та знищення товарів окремої категорії", - йдеться на сайті.

Тривалість публічного обговорення проекту складе 30 робочих днів – до 5 жовтня.

З 7 серпня 2014 року Росія ввела ембарго на поставки продуктів харчування з країн Заходу- США, ЄС, Канади, Австралії і Норвегії. Забороненими вважаються м'ясо та м'ясна продукція, риба та рибна продукція, молоко і молочна продукція, овочі та фрукти. Ембарго продовжено до серпня 2016 року.

Через рік, РФ вирішила боротися з такими поставками більш радикально. Знищення в Росії "заборонених" продуктів з країн Заходу почалося 6 серпня, згідно указу президента Володимира Путіна. Знищувати продукти дозволяється "будь-яким доступним способом".

Перші фото і відео того, як у РФ знищують сотні тонн продуктів - сир, персики, перець, м'ясо катають бульдозером і змішують із землею, спровокували громадське обурення в Росії, яка пережила не один голод, і в якій рівень бідності населення не припиняє збільшується, досягаючи наразі 16%.

Через санкції та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли. В тому числі через це росіяни почали красти в магазинах на 68% більше.

Також в російському уряді підтримали кримінальну відповідальність за ввезення санкційної їжі. Максимальное покарання за контрабанду їжі може скласти 12 років позбавлення волі.