UA / RU
Підтримати ZN.ua

В РФ заговорили про уразливість новітньої системи ППО С-500

Не будучи частиною ешелонованої протиповітряної оборони, хвалена російська ЗРС знищується відносно простими засобами нападу.

Перспективні російські самохідні зенитні ракетні системи протиповітряної оборони С-500 "Прометей", які повинні у майбутньому замінити СЗРС С-300 "Фаворит" та С-400 "Тріумф", насправді досить вразливі, якщо не знаходяться під прикриттям інших систем ППО – тих же "Тріумфів", "Панцирів", "Буків" та/або "Торів", заявили у російській газеті "Известия".

"Сама по собі С-500 дуже вразлива. Вона повинна бути елементом багатоешелонованої системи ППО-ПРО", – заявив у своїй колонці один з російських експертів з озброєння.

На його думку, майбутні покупці "Прометеїв" повинні перед цим мати достатньо інших російських комплексів ППО для їхнього захисту - далекобійних "Тріумфів" та "Фаворитів", для відбиття атак на середній дистанції – "Буки", або "Тори", а для оборони на ближній що-небудь на зразок "Панцир-С1". Іншими словами, придбання декількох одиниць "Прометеїв" спричинить для будь-якої країни витрати на придбання інших, більш старих комплексів ППО, необхідних для захисту "Прометеїв" – а автор матеріалу окремо зазначає, що "Прометей" у продажу виявиться значно дорожче "Тріумфу", тобто коло його покупців із самого початку буде більш звужене.

"С-500, не прикрита системами малої і середньої дальності, може легко бути знищена відносно простими засобами нападу", – підкреслив експерт.

Перспективна російська система протиповітряної оборони С-500 "Прометей" розробляється підприємством "Алмаз-Антей". Комплекс є розвитком радіолокаційної системи 96Л6Е, застосовуваної в С-300 і С-400. Радар-виявитель такої системи забезпечений активними фазованими антенними гратами і застосовується для виявлення і супроводу цілей у всьому діапазоні висот, впізнання їх приналежності за принципом "свій-чужий". Росія не поспішає оприлюднювати дані за "Прометеєм", проте відомо, що він може використовуватися не тільки як комплекс ППО-ПРО, але і у якості протисупутникової зброї.

Перші С-500 надійдуть на озброєння російської армії не раніше, ніж в 2020 році.