UA / RU
Підтримати ZN.ua

У РФ раптово вирішили перевірити боєздатність військ

У Міноборони РФ стверджую, що це нібито підготовка до навчань.

На тлі стягування російських військ до українського кордону у Східному військовому окрузі РФ раптово розпочалася перевірка боєздатності підрозділів, пишуть росСМІ . У Міноборони країни-агресора стверджують, що це нібито підготовка до проведення стратегічних командно-штабних навчань «Восток-2022».

Вказується, що у призначених районах російські військові повинні відпрацювати «широкий спектр завдань з організації всебічного забезпечення», а також у планах військових РФ виконати «контрольні та залікові вправи з предметів бойової підготовки з проведенням тактичних навчань та бойових стрільб на віддалених полігонах».

При цьому планується привести підрозділи та військові частини у вищий ступінь бойової готовності з виходом до районів зосередження. Крім того, у Міноборони країни-агресора заявили, що «особлива увага буде приділена оцінці можливостей транспортної інфраструктури держави щодо забезпечення перевезення військ у встановлені терміни».

«Заходи, що проводяться, дозволять оцінити готовність військ Східного військового округу до виконання завдань за призначенням після перегрупування на великі відстані по території РФ», – заявили в російському міністерстві.

Читайте також: Дві третини російського контингенту поблизу українського кордону базуються в інших регіонах — речник Пентагону

Лише кілька днів тому в РФ заявили про чергові навчання біля кордону з Україною. Зокрема, у Воронезькій, Білгородській, Брянській та Смоленській областях у навчаннях зі стрільбами беруть участь 3 тисячі військових. Також у пресслужбі Західного військового округу РФ заявили про залучення 300 одиниць військової техніки. Зокрема йдеться про танки Т-72Б3, бойові машини піхоти БМП-2, а також штатне стрілецьке озброєння.

Росія представила Заходу справжній ультиматум — проєкти двох договорів, один із США, один із НАТО — про «гарантії безпеки». У Москві намалювали свою «формулу нового світу» і вважають, що решта світу має її прийняти. Захід міг висунути свої ультиматуми Росії і 2008-го, і 2014-го, але не зробив цього. Втрачена на великій шахівниці ініціатива дорого обходиться учасникам гри всього через кілька ходів. Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну».

Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?»