UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Радбезі Білорусі вирішили, що робити з кризою — боротися з протестами та тиснути на ЗМІ

Окремі завдання мають уряд, Міноборони, МВС, МЗС, КДБ та преса.

Рада безпеки Білорусі погодила заходи, які будуть спрямовані на стабілізацію ситуації в країні. В мережу потрапив документ, де розписано, як боротися з протестувальниками та тиснути на ЗМІ. Про це повідомляє видання Office Life.

У Радбезі вирішили, що уряд повинен забезпечити безперебійну роботу економіки та роз’яснити на місцях, чим можуть загрожувати страйки, а Міноборони потрібно відстежувати ситуацію з пересуванням військ з Польщі та Литви.

МВС Білорусі повинно слідкувати за тим, аби не відбувалося жодних заворушень, «особливо в Мінську».  МЗС має попередити голів країн Заходу про відповідальність "за розпалювання заворушень".

Своє завдання має й КДБ — Комітет державної безпеки. Там повинні виявляти та протидіяти організаторам протесту, а також визначати канали фінансування.

ЗМІ, в свою чергу, повинні донести до народу, що "неконституційні дії - шлях у прірву до знищення Білорусі як суверенної і незалежної держави".

Читайте також: РПЦ призначила нового главу Білоруської православної церкви

У Білорусі 17-й день тривають акції протесту і демонстрації проти результатів президентських виборів. Центрвиборчком оголосив президентом Олександра Лукашенка.

Під час протестів у країні, які почалися незабаром після оголошення перших результатів виборів, відбулися криваві зіткнення з силовиками. ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками.

Зазначимо, що Гродненський міський виконавчий комітет першим відповів на вимоги протестувальників і представників опонента Лукашенка Світлани Тіхановської.

При цьому опозиція створила Координаційну раду, яка сформулював свої вимоги до нинішньої влади. Проти неї в країні почали кримінальне провадження за ст. 361 Кримінального Кодексу. Також ОМОН затримав двох членів Координаційної ради.

Чи впаде режим Лукашенка в результаті вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA. Про те, чи відправить Путін російські війська в Білорусь для збереження Лукашенко при владі, Володимир Кравченко пише в статті «Дзвінок «другу».