UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Путіна відреагували на санкції США проти нафтової компанії Венесуели

За словами спікера Кремля, РФ задіє всі доступні механізми для захисту своїх інтересів.

Спікер Адміністрації президента РФ Дмитро Пєсков заявив про те, що в Кремлі вважають санкції Сполучених Шатов проти нафтовидобувної компанії Венесуели PDVSA "незаконним неприкритим втручанням" у внутрішні справи південноамериканської країни.

"Законне керівництво Венесуели вже охарактеризували ці санкції як незаконні. Можна повністю приєднатися до цієї точки зору", - заявив журналістам російських агентств Пєсков. "Ви знаєте послідовне ставлення Москви до подібних рестрикциям, до яких частіше і частіше починають вдаватися американські колеги. Ми не вважаємо це правильним, ми вважаємо найчастіше це проявами недобросовісної конкуренції. В даному випадку це - триваюча лінія на нічим неприкрите втручання у внутрішні справи Венесуели".

Від додав, що РФ задіє всі доступні механізми захисту власних інтересів, якщо їх торкнуться санкції США проти Венесуели.

Зазначимо, що Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти венесуельської державної нафтової компанії PDVSA. Дії США спрямовані на недопущення виведення коштів компанії президентом Ніколасом Мадуро і наближеними до нього особами.

Раніше Банк Англії, головне фінансове установа Великої Британії, відмовився виконати прохання уряду Ніколаса Мадуро, чинного президента Венесуели, щодо повернення до країни золотих злитків на суму 1,2 млрд доларів США, поміщених у банк на зберігання, пішовши назустріч настійним проханням офіційних осіб США та спікера парламенту Венесуели Хуана Гуайдо.

Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися у 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.

11 січня 2019 року спікер місцевого парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро. Унаслідок зіткнень загинули вже близько 30 осіб.

Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".