Співробітники грузинської поліції розігнали протести з невиправданою жорстокістю, направивши свою агресію, крім іншого, на журналістів, які висвітлювали події. 31 співробітник різних грузинських ЗМІ постраждав.
Під час мітингу перед будівлею парламенту в центрі Тбілісі спецназ застосував сльозогінний газ і гумові кулі. Постраждало багато людей. Двом потерпілим, за свідченням лікарів, довелося видалити очі.
Про застосування спецзасобів проти журналістів йдеться в заяві Хартії журналістської етики Грузії, передає Грузія online.
У четвер під час масштабної антиурядової акції МВС Грузії застосувало сльозогінний газ і гумові кулі проти демонстрантів, які намагалися прорватися до парламенту. До півночі акцію на проспекті Руставелі почав розганяти спецназ, були задіяні водомети. У цілому на мітингу постраждали 240 осіб, у тому числі 80 поліцейських.
За інформацією Хартії, всі постраждалі журналісти були поранені гумовими кулями. Приміром, у фотографа видання Civil.ge Гурама Мурадова випустили 11 гумових куль, у журналістки телекомпанії "Руставі 2" Тамар Багашвілі був зафіксований перелом плеча, і їй знадобилася операція. Член служби охорони "Руставі 2" Георгій Сулашвілі втратив око, у нього зламана щелепа, і йому знадобилася невідкладна хірургічна операція.
Хартія перерахувала імена всіх постраждалих журналістів і зажадала розслідування кожного з цих випадків, а також провела біля стін МВС акцію протесту проти дій поліції.
Протести в Тбілісі почалися увечері 20 червня під час засідання Міжпарламентської асамблеї православ'я в будівлі грузинського парламенту. Депутат Держдуми РФ Сергій Гаврилов зайняв крісло спікера і почав виступ російською мовою. Член КПРФ Гаврилов публічно підтримує "уряди" Абхазії і Південної Осетії – окупованих Росією територій Грузії.
Опозиційні депутати заблокували проведення засідання, а біля будівлі парламенту стали збиратися обурені громадяни.
Під час зіткнень поліція застосувала спецзасоби: гумові кулі, сльозогінний газ і водомети. Протестувальники кидали в поліцейських пляшки і відбирали щити. До ранку поліція закінчила розгін акції протесту. Постраждали не менше 240 людей.
Однак увечері біля будівлі парламенту знову зібралися люди на мирну безстрокову акцію протесту.
На тлі протестів у відставку подав спікер парламенту Іраклій Кобахідзе.