Перший віцепрем'єр РФ Андрій Білоусов провів минулого тижня низку нарад щодо готовності деяких секторів економіки до санкцій, які Росії загрожують за можливе вторгнення в Україну, передає The Bell, посилаючись на джерела. За даними ЗМІ, попри «бадьорі» звіти, у приватних розмовах готовність до санкцій називають катастрофою.
Вказано, що наради провели після стрес-тестів російських компаній та системно-значущих банків. Зокрема йшлося про реальний та фінансовий сектори, а також інфраструктуру. Свої доповіді вже представили такі російські компанії як «Пошта Росії», «Аерофлот» та «РЖД».
При цьому стрес-тести передбачали відключення Росії від системи SWIFT, заборону імпорту в країну західного програмного обладнання, серверів, чіпів та іншого високотехнологічного обладнання.
«Звітують всі бадьоро, але у приватних розмовах кажуть — катастрофа», — розповіло одне з джерел The Bell.
Ще один співрозмовник заявив, що якщо введуть обмеження на конвертацію рубля в долар, євро та британський фунт, то російські банки «точно мають проблему з рефінансуванням зовнішнього боргу».
«У частині інфраструктури ми дивимося лише на китайських підрядників. На Huawei конкретно ніхто не наполягає, але це рекомендація, яку варто враховувати за поточних умов», - повідомило третє джерело The Bell.
Раніше глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Європейський Союз готовий запровадити значні економічні санкції проти Росії у разі вторгнення в Україну. Вона наголосила, що Європейський Союз є найбільшим торговим партнером для Росії, як найбільшим інвестором.
Держсекретар США Ентоні Блінкен нещодавно заявив, що у разі вторгнення російських військ в Україну США введуть проти РФ санкції, які «знищать російську економіку», а президент США Джо Байден повідомив, що проти Росії будуть введені санкції, які «президент РФ Володимир Путін раніше ніколи не бачив». Так, у разі нового вторгнення Росії в Україну російські банки не зможуть проводити операції з доларом.
Попри широке застосування економічних санкцій і визнання їхнього негативного впливу, економічні оцінки їхніх наслідків у цілому та для економіки РФ залишаються досить суперечливими. Про це читайте у тексті Ігоря Бураковського «Санкції проти РФ. Як почувається російська економіка».