UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Польщі вперше на державному рівні вшанували пам'ять жертв Волинської трагедії

Президент Дуда наголосив на тому, що "правда про Волинь" має не зруйнувати, а зміцнити польсько-українські відносини.

У Польщі вперше в історії на державному рівні відзначають річницю Волинської трагедії, повідомляє TVP Info.

Урочистості, присвячені 74-річниці трагедії, відбуваються у Волинському сквері у Варшаві. У них беруть участь представники державної влади і органів самоврядування. Зокрема, на цих заходах присутні голова правлячої партії Польщі "Право і справедливість" Ярослав Качинський та міністр оборони Польщі Антоні Мачеревич.

Цьогоріч Волинська трагедія вперше відзначається як День пам'яті жертв "геноциду" українських націоналістів, скоєного проти громадян Другої Речі Посполитої. Відповідну постанову рік тому прийняв польський Сейм, дане рішення призвело до напруженості в українсько-польських стосунках.

Учасники заходу поклали вінки до пам'ятника жертвам Волинської трагедії та вшанували їх хвилиною мовчання.

Присутні також могли почути лист президента країни Анджея Дуди, яке зачитували присутнім.

"Сьогодні ми вперше відзначаємо річницю як офіційне, встановлене Сеймом, державне свято: День пам'яті жертв геноциду, скоєного українськими націоналістами щодо громадян ІІ Речі Посполитої. Правда полягає в тому, що те, що сталося на Волині, не є загрозою для зв'язків, які поєднують нас, поляків і українців. Я вважаю, що прийняття правди про Волинь не руйнує, а зміцнює нашу приязнь і співпрацю", - цитує лист Дуди Telewizja Republika.

Читайте також: Посол Литви в Україні вважає, що справа Тимошенко погано впливає на стосунки України та ЄС

22 липня минулого року Сейм Польщі услід за Сенатом встановив 11 липня днем пам'яті жертв "геноциду", здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої у 1939-1945 рр..".

У відповідь на рішення Сенату та постанову Сейму Польщі, 8 вересня Верховна Рада ухвалила постанову, в якій засудила "односторонні дії Сенату і Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття".

Детальніше про проблеми українсько-польських відносин читайте у статті Олени Гетьманчук "Україна-Польща: партнерство без патронату і передумов" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".