У неділю, 25 жовтня, в Польщі проходять парламентські вибори. За 460 місць у Сеймі борються вісім партій.
Результат парламентських виборів для майбутнього країни має більше значення, ніж вибори президента, оскільки Польща - парламентська республіка, і Кабмін формується учасниками правлячої коаліції.
Фаворитами виборчих перегонів передбачувано є опозиційна право-консервативна партія Право і справедливість (Закон і справедливість) і правляча Громадянська платформа.
Середній показник підтримки партії Право і справедливість згідно з жовтневим соцопитуваннями - 36%, тоді як за Платформу готові проголосувати лише 23% виборців. Примітно, що обидві партії на вибори в цьому році ведуть жінки: Платформу прем'єр Копач, Право і справедливість - колишня співробітниця органів самоврядування Беата Шидло.
Флагманські ідеї партії Право і справедливість: зниження пенсійного віку (зараз 67 років для чоловіків і жінок), доплати за 500 злотих на кожну дитину (близько 120 євро), підвищення неоподатковуваного мінімуму. Цього разу партія вирішила приділяти менше уваги світоглядно-ідеологічним темам (аборти, штучне запліднення, викладання релігії в школах, цивільні партнерства).
Платформа обіцяє виборцям ввести єдиний податок, мінімальну ставку погодинної оплати, зберегти підхід "ні нашим, ні вашим" у відносинах із Церквою.
На третє місце у рейтингу симпатій виборців в останні дні кампанії вийшла партія Кукіз'15, середня підтримка 8,3%. Лідером політичної сили є відомий рок-музикант і громадський діяч Павло Кукіз, колишній соліст групи "Груди" ("Piersi"), який став справжньою сенсацією першого туру президентських виборів, набравши 20% голосів.
На четверте місце в останні дні опустився блок Об'єднані ліві, 8% підтримки.
Як писав у статті для ZN.UA Якуб Логінов, перед парламентськими виборами очевидним лідером рейтингів є "Закон і справедливість", а точніше - коаліція Зіс і фракцій "Солідарна Польща" Збігнєва Зебро і "Польща разом" Ярослава Говина. Партія Качинського разом з супутниками може розраховувати на 35-42%, підтримки, що може дати їй можливість правити самостійно. Детальніше про політичну ситуацію в Польщі читайте в матеріалі "Польща після референдуму: наступна зупинка - вибори".