UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Петербурзі з'явився міст Ахмата Кадирова

Ім'я кожного героя Росії має право на увічнення, впевнена влада Петербурга.

Губернатор Петербурга Георгій Полтавченко підписав постанову про присвоєння одному з мостів на південно-заході міста імені Ахмата Кадирова, повідомив прес-секретар глави міста Андрій Кибитов.

"Санкт-Петербург - це частина Росії, друге місто країни. А Росія пам'ятає та шанує своїх героїв. Наша країна не ділить героїв за національною приналежностю. Ніколи не ділила і ділити не буде. У цьому суть нашого багатонаціональної єдності. Подвиги здійснюють російські люди для Росії і в ім'я Росії. Намагатися застосовувати до героїв формулу - він нічого не зробив для Петербурга - це значить заперечувати саме існування нашого міста, протягом майже 300 років була столицею багатонаціональної Російської держави", - заявив Кибитов.

Він наголосив, що ім'я кожного героя Росії має право на увічнення в містах країни. "І це не порушує традицій Санкт-Петербурга, а, навпаки, підкреслює нашу повагу до історії Росії і роль особистості в історії", - сказав Кибитов.

У травні 2016 року топонімічна комісія схвалила ініціативу назвати безіменний міст через Дудергофський канал в Санкт-Петербурзі ім'ям президента Чечні Ахмата Кадирова.

Ахмат Кадиров до 1996 року брав участь у військових діях проти російських військ на боці невизнаної республіки Ічкерія. Після укладення Хасавюртівського угоди Кадиров перейшов на бік Росії. У 2000 році став главою адміністрації Чеченської республіки, а з 2003 року обіймав посаду президента Чечні. 9 травня 2004 року в результаті замаху Кадиров загинув. На даний час главою Чечні є його син Рамзан Кадиров.