UA / RU
Підтримати ZN.ua

У переговорах по "Північному потоку-2" Німеччина робить ставку на компроміс — Маас

При цьому глава МЗС ФРН впевнений, що знайти компроміс "буде непросто".

Глава Міністерства закордонних справ ФРН Хайко Маас заявив, що в переговорах по "Північному потоку-2" Німеччина зацікавлена в пошуку спільного зі Штатами шляху. Він також додав, що в ФРН роблять ставку на компромісне рішення даного питання, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми робимо ставку на діалог з відповідальними особами у Вашингтоні", - сказав Маас.

При цьому він уточнив, що знайти компроміс "буде непросто".

"Ми прийняли рішення Вашингтона не тільки до відома, а й сказали, що зацікавлені в пошуку спільного шляху, це буде предметом переговорів у Вашингтоні", - сказав глава МЗС ФРН, підтвердивши, що між ФРН і США підтримується діалог щодо питання "Північного потоку-2".

Читайте також: Світовий конгрес українців закликав Німеччину до мораторію на "Північний потік-2"

Нагадаємо, канцлерка Німеччини Ангела Меркель на цьому тижні направляє до Вашингтона групу високопоставлених чиновників для обговорення проекту газопроводу "Північний потік-2".

За даними ЗМІ, делегація на чолі з радником Меркель з питань зовнішньої політики Яном Хеккер і її головним економічним радником Ларсом-Хендріком Реллер зустрінеться в США з радником президента Джо Байдена з питань національної безпеки Джейком Салліваном і торговим представником Кетрін Тай.

Також ЗМІ прогнозують, що зустріч делегацій, яка пройде за кілька днів до першої поїздки Байдена до Європи, покликана усунути напруженість, наявну в економічних відносинах між США і Німеччиною.

19 травня в Німеччині підтвердили, що США планують відмовитися від санкцій проти «Північного потоку - 2» і глави компанії Маттіаса Варнінг. Маас вважає, що такі дії Вашингтона є позитивним знаком. На його думку, такий крок свідчить про наміри США налагодити відносини з Німеччиною.

Детальніше про те, чому до цих пір не зупинили «погану угоду для Європи» і чому російські газопроводи стануть глобальним кліматичним програшем для Зеленого пакту Європи читайте в статтях Михайла Гончара «Підводні течії проекту« Північний потік-2» і «Північний потік-2 » : кліматичний вимір».