Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон виступив з ініціативою надати Україні допомогу у вигляді кредиту або ленд-лізу. У відповідь на це у Пентагоні заявили, що Україні як країні, що переживає війну, буде надто складно віддавати такі кредити.
«Послухайте, я знаю, що в Конгресі тривають переговори. Я не збираюсь їх випереджати. Зараз нам потрібна додаткова допомога (пакет допомоги на 60 млрд доларів – ред.). Я думаю, що такій країні, як Україна, яка переживає війну, очевидно, буде дуже важко виплачувати ці кредити», – зазначила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх у відповідь на питання, чи вважає Міноборони життєздатним варіант Джонсона.
Водночас вона наголосила, що очевидно, це питання потрібно вирішувати не лише з Міністерством оборони, а й з Держдепартаментом США та Білим домом.
У Білому домі також вже відреагували на ініціативу Джонсона. Зокрема, радник адміністрації президента США з питань комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі зазначив, що найкращим варіантом допомоги Україні залишається пакет на 60 млрд доларів. Тому Білий дім продовжить закликати Джонсона винести відповідний законопроєкт на голосування.
Сенат США після тривалої затримки, все-таки схвалив законопроєкт про допомогу Україні, однак документ повинні підтримати обидві палати Конгресу, щоб президент США зміг підписати його як закон. Але противники надання допомоги Україні в межах Республіканської партії є потужною фракцією в Палаті представників, де республіканці мають вузьку більшість.
Джонсон блокував ухвалення законопроєкту. Тому 12 березня демократи в Палаті представників Конгресу США офіційно розпочали обіцяну спробу примусити палату проголосувати за законопроєкт щодо надання пакета допомоги Україні.
Чи є надія на розблокування допомоги Україні та які ще існують варіанти підтримки від США? Перспективи подальшої допомоги не є радісними, але й не виглядають фатальними — вважає Олександр Хара і наводить аргументи в статті «Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі».