Американські військові чиновники заявили, що не бачать ознак загрози початку збройного конфлікту, про це в п'ятницю, 19 серпня, з посиланням на високопоставленого чиновника Пентагону пише видання The Wall Street Journal.
Посилення військової присутністі на кордоні РФ і України відбувається на тлі нової напруженості навколо ситуації з анексованим Кримом. Росія активно нарощує свою військову присутність на своєму західному кордоні, посилаючи туди десятки тисяч солдатів, йдеться в статті.
Військові аналітики кажуть, що таке розгортання – це спроба створити більш постійну і потужну військову ситуацію навколо України.
"Військові посадові особи США, які ретельно стежать за рухом російських військ і устаткування протягом останніх двох років після захоплення Москвою Криму, заявили, що вони не виявили ознак безпосередньої загрози", - йдеться в статті.
"Це довгостроковий тренд, немає нічого нового", - сказав чиновник.
Деякі військові США, спираючись на аналітичні дані, кажуть, що плани Росії переорієнтувати свої сили в різних місцях в районах потенційного конфлікту не обов'язково вказують на неминучу військову діяльність.
США та їх союзні вважають, що стратегія Росії – це спроба спровокувати надмірну реакцію з боку Києва, що, на думку Кремля, може вдарити по питанню про санкції.
"Росія хоче показати, що може чинити тиск на Київ, щоб викликати його реакцію", - сказав один із західних чиновників.
Напередодні, 18 серпня, президент Петро Порошенко заговорив про загрозу повномасштабного вторгнення в Україну та введення воєнного стану. Він також підкреслив, що ворог "не припиняє зараз спроб зірвати мінський процес, роблячи абсолютно безвідповідальні заяви про вихід з переговорного "нормандського формату.
Як писло британське видання The Times, Путін влаштував провокацію в Криму, щоб позбутися від санкцій. У цьому зв'язку видання Wyborcza писало, що Росія не буде атакувати Україну c Криму, тому що в її "диверсантів" ніхто не повірив.