UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Нью-Йорку відкрилася 68-ма Генеральна асамблея ООН

Генасамблея ООН - головний форум світової організації з представників 193 держав - розгляне 174 питання порядку денного, серед яких - ситуація у Сирії, палестинський конфлікт і реформування Ради безпеки ООН.

У Нью-Йорку розпочала свою роботу 68-ма за рахунком Генеральна асамблея Організації об'єднаних націй, на якій зібралися представники 193-х держав-членів ООН.

Як заявив на відкритті сесії новий голова, дипломат з Антигуа і Барбуди Джон Вільям Еш, ООН приступає до розробки нового курсу розвитку людства у найближчі десятиліття: визначення світових параметрів розвитку після 2015 року, передає Центр новин ООН.

На порядку денному - понад 170 питань. Як очікується, основними темами цього року стануть ситуація у Сирії, конфлікт між Ізраїлем і Палестиною, питання бідності та економічного розвитку, проблема поширення ядерної зброї тощо.

"Необхідно покласти край стражданням у Сирії. Наступного тижня світові лідери зберуться тут, і я маю намір звернутися до них з настійним закликом до негайних дій", - заявив глава ООН Пан Гі Мун на традиційній прес-конференції напередодні відкриття сесії.

Окрім того, делегати розглянуть питання необхідності реформування Ради Безпеки ООН. Як зазначив Джон Вільям Еш, це питання передається у спадок від одного голови іншому вже протягом 20 років.

"Поки Асамблеї не вдалося досягти консенсусу щодо того, як ця реформа Ради повинна виглядати. Я маю намір обговорити це питання з державами-членами і подивитися, як ми можемо просунутися в обговореннях", - сказав він.

24 вересня розпочнеться загальнополітична дискусія на рівні голів держав, урядів і зовнішньополітичних відомств, яка триватиме до 1 жовтня.

Для участі у роботі 68-ї асамблеї до Нью-Йорка вирушить президент України Віктор Янукович. Росію представляє міністр закордонних справ Сергій Лавров. Окрім того, вперше на цьому форумі виступить новий президент Ірану Хасан Роухані.

Генасамблея ООН - заснований у 1945 році відповідно до статуту ООН головний дорадчий, директивний і представницький орган організації. Асамблея є форумом для багатостороннього обговорення всього спектру міжнародних питань, відображених у статуті. Щорічно у період з вересня по грудень ведеться інтенсивна сесійна робота Асамблеї, яка потім проводить свої засідання по мірі необхідності. !zn

Читайте також:

Генсек ООН виступив за примусовий характер резолюції щодо Сирії

Обамі сподобалася роль Путіна у вирішенні сирійської кризи: Часи "холодної війни" минули

Палестина отримала в ООН статус держави-спостерігача

Іран чекає, що Росія розбереться з Сирією і залагодить його ядерну проблему

За індексом людського розвитку Україна відстала від Росії та Білорусі